Łódź

Łódzka Masa Krytyczna odchodzi do lamusa?

Jak informował w ostatnich dniach „Dziennik Łódzki”, Fundacja Fenomen, słynąca z organizowania w mieście nad Łódką tzw. Łódzkiej Masy Krytycznej, czyli wielkich przejazdów przez centrum miasta rowerzystów z Łodzi, zaprzestaje kontynuowania swoich manifestacji. Dlaczego? Podobno Masa Krytyczna spełniła już swoje zadanie.

Te okresowe wydarzenia miały  na celu przypominanie i sygnalizowanie o problemach komunikacyjnych miłośników dwóch kółek w stolicy województwa łódzkiego. Przypomnijmy: przejazdy wyruszały zawsze w „godzinach szczytu” ulicy Piotrkowskiej, czyli w każdy ostatni piątek miesiąca z pasażu Schillera o godzinie 18:00. Rowerzystów ciężko było nie zauważyć, gdyż w tym czasie niemożliwym było swobodne poruszanie się po ul. Piotrkowskiej. Według opinii zarządu fundacji, słynna Masa Krytyczna spełniła swoje zadanie i zwiększyła świadomość urzędników miejskich i zwykłych mieszkańców na temat problemów, które dotykają na co dzień cyklistów w Łodzi. Fundacja oparła swoją decyzję na wynikach przeprowadzonej ankiety, w której ponad połowa uczestników ŁMK wskazała na brak konieczności jej dalszego organizowania. Od teraz Fundacja Fenomen ma kłaść nacisk na promowanie rozwiązań komunikacyjnych korzystnych dla rowerzystów i okazjonalne przejazdy zwolenników jednośladów, z których pierwszy ma odbyć się już za dwa tygodnie, 12 czerwca.

Latający Holender

 

Źródło: http://www.dzienniklodzki.pl/komunikacja/drogi/a/koniec-lodzkiej-masy-krytycznej-rowerzysci-nie-wroca-na-ulice-lodzi,10031882/

Social Network Integration by Acurax Social Media Branding Company