Łódź

Łódzki ośrodek preadopcyjny Tuli Luli zagrożony likwidacją

Placówka może zostać zamknięta, ponieważ urzędnicy szukając oszczędności wstrzymali środki przekazywane TULI LULI z budżetu. Porzucone tuż po narodzinach maluchy przekazuje się obecnie do przepełnionego Domu Dziecka dla Małych Dzieci w Łodzi, który przeznaczony jest dla dzieci powyżej 7. roku życia.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej utrzymuje, że przyczyną przekazywania tam najmłodszych dzieci są zbyt wysokie miesięczne koszty utrzymania niemowlęcia w TULI LULI (8 tys. zł przy 5 tys. zł w domu dziecka). Z tą opinią nie zgadzają się przedstawiciele Fundacji Gajusz, ponieważ podopieczni TULI LULI trafiają do rodzin preadopcyjnych bardzo szybko – średnio po 3 miesiącach. To sprawia, że rzeczywisty koszt utrzymania jednego dziecka jest tam mniejszy niż w placówce opiekuńczo-wychowawczej.

Fundacja Gajusz, która prowadzi ośrodek TULI LULI, apeluje do łodzian o podpisywanie petycji do prezydent Hanny Zdanowskiej o zatrzymanie procedury przekazywania najmłodszych do przepełnionych domów dziecka. Pod apelem podpisało się do tej pory ponad 10 tys. osób. Wniosek o zwiększenie budżetu na prowadzenie ośrodka skierowano już do skarbnika miasta, zmianę musi jednak przyjąć Rada Miejska.

JS

Źródło: www.radiolodz.pl

Customized Social Media Icons from Acurax Digital Marketing Agency