Łódź

Łódzkie gminy nie chcą przyjąć uchodźców

Aleksandrów Łódzki, Bełchatów i Łódź – tylko 3 spośród 177. gmin w naszym województwie wyraziły chęć przyjęcia imigrantów na swoje terytorium. Bełchatów może zaopiekować się jedną rodziną, Aleksandrów Łódzki dwiema, natomiast Łódź nie określiła, ilu obcokrajowców zamierza przygarnąć.

Walczących z kryzysem i brakiem funduszy gmin nie stać na zagwarantowanie odpowiednich (ustalonych odgórnie) warunków życia cudzoziemcom. Wójtowie i burmistrzowie zgodnie przyznają, że w pierwszej kolejności chcą pomagać swoim mieszkańcom, którzy również borykają się z różnymi problemami.
Nadal nie wiadomo bowiem, jak rozłożą się koszty utrzymania gości z Bliskiego Wschodu. Nie ustalono również, kto zapłaci za ich wyżywienie, odzież, opłaty mieszkaniowe, naukę języka polskiego, składki na ubezpieczenie zdrowotne oraz pomoc prawną i psychologiczną. Imigranci mogą także ubiegać się o lokale komunalne, a ich prośby będą traktowane  jako sprawy wymagające szczególnego traktowania.

5 KOMENTARZY

  1. Nie rozumiem dlaczego prośby uchodźców o lokale komunalne mają być traktowane jako sprawy wymagające szczególnego traktowania. To polski obywatel starający się o mieszkanie na zimę będzie zbywany i wyrzucany na dalszy plan?

  2. Dlaczegoch ich prośby będą traktowane jako sprawy wymagające szczególnego traktowania.
    Niech czekaja w kolejce jak wszyscy
    Najpierw niech doloza swoja cegielke to spolecznstwa w ktorym im przyjdzie zyc

  3. Sprawa jasna. W Łodzi jest Zdanowska z PO, wykonuje swój rozkaz. Bo jest to tępy lewak nie liczący się z problemami zwykłego Łodzianina.

Komentarze są wyłączone.

Social Network Integration by Acurax Social Media Branding Company