Łódź

Lokalny ekopatriotyzm – sprzątanie osiedla „Nowosolna”

W sobotę 6 lipca zgodnie z zapowiedziami grupa społeczników zabrała się za sprzątanie osiedla Nowosolna. To już druga odsłona tej akcji. Tym razem do działania włączyło się siedmioro aktywistów (zatem nieco więcej niż podczas pierwszej edycji, która miała miejsce 22 czerwca).

Zarówno pierwszą, jak i drugą akcję zorganizował członek Ruchu Narodowego i jednocześnie radny osiedla Nowosolna – kol. Patryk Granisz. Zaangażowani w sprzątanie zgodnie przyznają, ze największy problem ze śmieciami występuje na obrzeżach miasta – np.  na pętli autobusowej autobusu linii nr 53 – prawdopodobnie ze względu na małą reprezentatywność tego miejsca. Jak zauważają, pokazuje to nieudolność władz i braku zainteresowania miasta miejscami „nie-wizerunkowymi”. Taka sytuacja prawdopodobnie nie miałaby miejsca w centrum ze względu PR, niestety – miejsca mało uczęszczane, tj. ww „krańcówka” nie budują wizerunku miasta, są zatem pozostawione na łaskę społeczników.

Organizator ma już pewne plany rozbudowania akcji – powołanie platformy zrzeszającej eko-aktywistów, sprzątających swoje małe ojczyzny. W ten sposób, poprzez szerzenie idei narodowej już na poziomie osiedli rozwijamy lokalny patriotyzm.

Pamiętajmy – to od nas zależy jak wygląda otoczenie!

JS

Animated Social Media Icons by Acurax Wordpress Development Company