Publicystyka

Marek Jakubiak kandydatem na prezydenta? Twierdzi, że zebrał 150 tys. podpisów

Niemal 150 tys. podpisów pod swoją kandydaturą miał zebrać Marek Jakubiak – prezes Federacji dla Rzeczypospolitej, były poseł na Sejm RP oraz przedsiębiorca.

Marek Jakubiak w rozmowie z portalem wpolityce.pl powiedział, że podpisy zbierał przez pół miesiąca i zamierza je za niedługo złożyć do Państwowej Komisji Wyborczej. Jest to szczególnie zadziwiające z tego względu, że swój komitet założył 16 marca, z czego wynika, iż podpisy zebrał w tydzień i to akurat w czasie, gdy państwo polskie boryka się z epidemią koronawirusa. Warto nadmienić, że sam kandydat zadeklarował, iż będzie zbierał podpisy wśród kręgów przyjaciół, rodziny oraz organizacji.

Marek Jakubiak na zeszłoroczne wybory do Parlamentu Europejskiego związał się z komitetem Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy. Jakiś czas po wyborach, w których komitet nie przekroczył progu, opuścił Konfederację wraz z Piotrem Liroyem-Marcem, tworząc wspólne ugrupowanie. Po jakimś czasie drogi obu posłów się rozeszły. W wyborach do parlamentu krajowego Marek Jakubiak kandydował z list Bezpartyjnych Samorządowców, nie uzyskując liczby głosów wymaganej do ponownego zdobycia mandatu poselskiego.

Kandydatura lidera Federacja dla Rzeczypospolitej niewątpliwie będzie największą konkurencją dla kandydata Konfederacji – Krzysztofa Bosaka, który wraz ze swoim ugrupowaniem stanowi coraz większe zagrożenie dla dominującej roli PiS po prawej stronie sceny politycznej. Marek Jakubiak po wystąpieniu z sojuszu ideowej prawicy niejednokrotnie wypowiadał się krytycznie na jego temat, zatem można wyciągnąć wniosek, że owa kandydatura jest na rękę kandydatowi partii rządzącej, Andrzejowi Dudzie. Jest tak również z tego względu, że prezes FdR wyłamuje się ze wspólnej opinii opozycyjnych kandydatów, iż wybory powinny zostać przełożone.

1 KOMENTARZ

Komentarze są wyłączone.

Animated Social Media Icons by Acurax Responsive Web Designing Company