Publicystyka

Marian Kowalski kandydatem Ruchu Narodowego na Prezydenta RP!

17 grudnia o godzinie 10:00 rozpoczęła się konferencja prasowa, podczas której liderzy Ruchu Narodowego zaprezentowali kandydata na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – Mariana Kowalskiego.

Konferencję rozpoczął prezes Ruchu Narodowego Robert Winnicki, który przedstawił sylwetkę kandydata. – Marian Kowalski to dojrzały kandydat młodego pokolenia – podsumował. Marian Kowalski ma 50 lat, urodził się 15 sierpnia 1964 roku w Lublinie.

Pochodzi z rodziny o korzeniach chłopskich. Jego dziadek, Stanisław Misztal, jako 16-letni ochotnik walczył w wojnie polsko-bolszewickiej w 1920 roku, a później współtworzył spółdzielczość wiejską na Lubelszczyźnie. Ojciec był uczestnikiem kampanii wrześniowej, za którą został odznaczony, później walczył w Batalionach Chłopskich. Po wkroczeniu Sowietów został aresztowany przez UB. Od 1956 roku rodzice Mariana Kowalskiego, mimo trudności okresu PRL, prowadzili prywatny sklep. W 1992 roku, po obaleniu rządu premiera Olszewskiego, dołączył do antykomunistycznego Ruchu Trzeciej Rzeczpospolitej i objął szefostwo regionu lubelskiego. W roku 1993 wstąpił do Unii Polityki Realnej, w której działał przez kilkanaście lat. W połowie lat dziewięćdziesiątych założył Komitet Obrony Kupców i Rzemieślników, który wywalczył obniżkę opłat miejskich dla małych firm. W latach 2004-07 był ławnikiem sądu rejonowego w Lublinie.

Po 10 kwietnia 2010 roku współorganizował lubelskie obchody upamiętniające katastrofę smoleńską. W tym samym roku związał się z Obozem Narodowo-Radykalnym i został jego rzecznikiem prasowym. W 2012 roku prowadził wielotysięczny lubelski Marsz w obronie Telewizji Trwam. – Marian będzie kandydatem innym niż wszyscy, ponieważ stanie przeciwko politycznej mafii jako głos polskiej ulicy – tej samej polskiej ulicy, która 17 grudnia 1970 r. była rozstrzeliwana przez komunistyczną milicję na ulicach Gdyni oraz tej samej polskiej ulicy, która płaci dzisiaj ponad 5 zł za litr benzyny, która cierpi biedę i bezrobocie albo masowo emigruje z kraju – komentował Artur Zawisza, którego w swych spekulacjach media typowały jako przyszłego kandydata RN na prezydenta.

Sam Kowalski podczas konferencji przedstawił idee przewodnie swojej kampanii. Jej hasło to „Silny człowiek na trudne czasy”. W przeciwieństwie do obecnej głowy państwa nie będzie ograniczał się do roli reprezentacyjnej. Zamierza postawić na silną prezydenturę i silne przywództwo, w czym zawiera się m.in. suwerenna polityka zagraniczna.

Polska nie może wiecznie być adwokatem cudzej sprawy – oświadczył. Prezydent to także najwyższy zwierzchnik Sił Zbrojnych RP, dlatego jednym z głównych zadań, jakie stawia sobie Kowalski, jest poprawa zdolności obronnych polskiej armii, a także powszechne przeszkolenie wojskowe polskich obywateli.

 

Social Media Integration by Acurax Wordpress Developers