Województwo

Marsz dla Życia i Rodziny przeszedł ulicami Zgierza

1 czerwca, w Dzień Dziecka, ulicami Zgierza po raz pierwszy przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny, zorganizowany przez Narodowy Zgierz, Krucjatę Młodych i Ruch Światło-Życie. Marsz został poprzedzony Mszą świętą w kościele pw. św. Katarzyny sprawowaną w intencji życia i rodziny.

Po Mszy, około godziny 14:00 na Placu Jana Pawła II zebrali się uczestnicy Marszu, w liczbie 60 osób. Po krótkiej modlitwie, którą poprowadził ks. Jan Czekalski, wystąpieniu organizatorki – Marii Piekutowskiej oraz odśpiewaniu „Starego młynarza ze Zgierza”, marsz wyruszył w drogę do Parku Miejskiego.

Uczestnicy skandowali hasła takie jak: „Chłopak, dziewczyna – normalna rodzina”, „Wybieram rodzinę, a nie nadgodzinę” , „Chodźcie z nami, rodzinami”, „W rodzinie smutek ginie”, „Każdą godzinę inwestuj w rodzinę”. Okrzyki przeplatano odtwarzaną muzyką.

ZgierzNŁ1Po godzinie Marsz dotarł do Parku Miejskiego im. Tadeusza Kościuszki. Przy scenie na Pasażu płk. Kuklińskiego odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Jak spędzam wolny czas z rodziną”. Prace uczniów szkół podstawowych będzie można oglądać w kościele pw. Matki Bożej Dobrej Rady. Na zakończenie Marszu organizatorzy podziękowali wszystkim uczestnikom za udział i zapowiedzieli kontynuację inicjatywy.

Marsze dla Życia i Rodziny odbywają się od 2006 roku. Marsze są przede wszystkim świętem rodzin – stanowią okazję do tego, by publicznie manifestować radość z posiadania rodziny, by spotkać osoby, z którymi dzielimy te same wartości i zarażać innych swoim szczęściem. Odbywają się, też również po to, by zwracać uwagę opinii publicznej i władz – zarówno tych lokalnych jak i ogólnopolskich – na sytuację rodziny. W 2014 roku Marsze odbyły lub odbędą się w ponad 130 miastach.

Kamil Klimczak

Animated Social Media Icons by Acurax Responsive Web Designing Company