Łódź

Miejskie obchody Dnia Niepodległości pod szyldem KOD-u

Na kilka dni przed dniem 11 listopada na słupach ogłoszeniowych i wiatach tramwajowych pojawiły się plakaty zapraszające na miejskie obchody Dnia Niepodległości. Prezydent miasta zapraszała w nim nie tylko na Mszę w intencji poległych, piknik patriotyczny bieg niepodległości, ale także na marsz… KOD-u!

Sprawą zainteresował się działacz łódzkiego Ruch Narodowy, który wystosował do Prezydent Łodzi list z kilkoma pytaniami dotyczącymi marszu. Poniżej prezentujemy jego treść:

Szanowna Pani Prezydent,

Przed  Dniem Niepodległości 11 listopada na całym mieście, w tym na wiatach przystanków MPK oraz na stronach Urzędu Miasta widniały plakaty informujące i zapraszające na obchody wyżej wymienionego święta. Wśród licznych wydarzeń znalazło się jedno, najogólniej mówiąc, kontrowersyjne. Chodzi mi o marsz Komitetu Obrony Demokracji, który jak powszechnie wiadomo powstał i działa jako opozycja do legalnie wybranej władzy państwowej. Wiadomo także, że w tej organizacji działają posłowie, radni oraz inni politycy zrzeszeni w partiach opozycyjnych takich jak Nowoczesna, czy Pani partia Platforma Obywatelska.

W związku z tym „incydentem” zwracam się publicznie do Pani z zapytaniami :

  1. Dlaczego w ogóle marsz KOD – organizacji antyrządowej – był promowany obok wydarzeń miejskich?
  2. Czy KOD w jakimkolwiek stopniu dołożył się do chociażby stworzenia grafiki, produkcji plakatów lub ich rozklejania? Jeśli tak, to kto wydał na to pozwolenie?
  3. Czy obecni pracownicy magistratu mają bezpośrednie powiązania z Komitetem Obrony Demokracji oraz czy nie przeszkadza im to wypełniać swoim obowiązków rzetelnie przy obecnym rządzie Prawa i Sprawiedliwości?

Liczę na rzetelną odpowiedź, również podaną do informacji publicznej, tak aby wszyscy łodzianie mogli poznać odpowiedzi na powyższe pytania.

Z poważaniem

Przemysław Kicowski

Customized Social Media Icons from Acurax Digital Marketing Agency