Łódź

Mieszkańcy osiedla „Zarzew” nie chcą nowej inwestycji

Na prośbę mieszkańców bloku przy ulicy Piwnika 7 zbadałem sprawę budowy bloków przy ulicy Przybyszewskiego 217.

Jak tylko ruszyła budowa (około 22 września) zgłosiłem sprawę do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego (25 września), ponieważ wydało mi się dziwne, że rozpoczęto budowę przed wydaniem opinii przez Radę Osiedla, o którą prosili mieszkańcy. Równolegle wystąpiłem z zapytaniem do Wydziału Architektury Urzędu Miasta Łodzi o przedstawienie stanu prawnego trwającej budowy. Okazało się, że pozwolenie zostało wydane, ale 27 września, czyli przynajmniej kilka dni po rozpoczęciu robót. Do tego decyzja to nie jest prawomocna. Aby się uprawomocniła musi minąc odpowiedni okres czasu podczas którego nikt nie może złożyć odwołania, a mieszkańcy Piwnika 7 takie odwołanie złożyli. Innymi słowy budowa nie miała prawa się rozpocząć, o czym inwestor moim zdaniem wiedział, ponieważ nie ma tabliczki budowy ani dziennika budowy.
Dodatkowo do tego dochodzą najdelikatniej mówiąć „nieścisłości” podczas wydawania warunków zabudowy kilka lat temu, takie jak brak informacji dla mieszkańców okolicznych bloków.
Reasumując sprawa wydała mi się na tyle podejrzana, że zdecydowałem się poprosić media o jej nagłośnienie, licząc na to, że dzięki temu UMŁ podejmie dialog z mieszkańcami, czego wcześniej nie było. Jak niestety jednak widać w materiale ŁWD rzecznik prasowy nie chciał rozmawiać nawet z mediami. Teraz czekamy na decyzję Nadzoru Budowlanego, który mam nadzieję przychyli się do naszej opinii i wstrzyma budowę.

Materiał Łódzkich Wiadomości Dnia

Przemysław Kicowski „Ruch Narodowy”

Animated Social Media Icons by Acurax Responsive Web Designing Company