Łódź Zapowiedzi

Msza św. w intencji Ś.P. Pawła Chruszcza w Łodzi

W ubiegły czwartek odszedł od nas Paweł Chruszcz, działacz społeczny, sympatyk środowiska narodowego, radny Głogowa. Modlitwa w intencji jego duszy odbędzie się 13 czerwca (środa) o godzinie 18:00 w Parafii św. Teresy i św. Jana Bosko w Łodzi (ul. Kopcińskiego 1/3, przy Rondzie Solidarności).

Paweł Chruszcz urodził się 5 lipca 1976. Miał 42 lata. Był kierownikiem centrum logistycznego. Studiował na Uniwersytecie Szczecińskim, Warszawskim i Wrocławskim. Narodowiec i Wszechpolak. Mąż i ojciec dwójki dzieci, w tym niepełnosprawnego Mikołaja. Jego największym hobby poza działalnością lokalną, było wędkarstwo, szachy i kolarstwo. W Radzie Miasta był członkiem Komisji Ekologii, Zdrowia, Sportu i Turystyki, Komisji Społeczno- Samorządowej, Polityki Społecznej i Rodziny. Ostatnimi czasy wpadł na trop dwóch afer.

Jedna dotyczy prywatnego przedszkola i jego dotacji w wysokości 900 tys. W tej sprawie jechał z dokumentami na spotkanie z agentem CBA, na które nie dotarł…

Druga dotyczy przekroczonych norm arsenu w Głogowie. Na swoim ekologicznym fanpejdżu przedstawiał wyniki prywatnych badań i alarmował o szkodliwości i następstwach przekroczonych norm. Jako jeden z pierwszych poruszył ten temat i rozpropagował temat na wielką skalę.

Całkowicie poświęcał się sprawom lokalnym. Był jednym z najaktywniejszych radnych w mieście. W 2014 roku nakręcił film „Marzyli tylko o wolnej Polsce” o historii podziemia antykomunistycznego w Głogowie. Zabiegał o lepsze warunki dla niepełnosprawnych. Dzięki niemu już w 2009 roku zmieniono przepisy odnośnie wydawania kart parkingowych dla rodzin, w których znajdują się osoby niepełnosprawne niepełnoletnie. Ostatnio rozpoczął walkę z piratami drogowymi i złożył interpelację dotyczącą zakupu radarów prewencyjnych. Dzięki niemu też w wielu ciemnych dzielnicach zamontowano oświetlenie. W związku z dużymi kolejkami do poradni endokrynologicznych zainicjował program „Profilaktyka Chorób Tarczycy” dofinansowany przez miasto. Kiedy Miejski Ośrodek Kultury zlikwidował nierentowne zajęcia szachowe dla dzieci, Paweł, jako organizator Turniejów Szachowych w Ratuszu jako pierwszy stanowczo zaprotestował.Zawsze twierdził, że pewnych rzeczy nie da się przeliczyć na pieniądze i zajęcia rozwijające umysł są niezbędne.

Paweł był wzorem działacza społecznego, za swoje działania szanowany z lewej i z prawej strony, także przez swoich przeciwników. Często wspierał lokalną MW i podkreślał, że działalność w Młodzieży Wszechpolskiej nie raz pomagała mu nie tylko w lokalnej polityce, ale również w życiu codziennym.

Zachęcamy do modlitwy w jego intencji.

Customized Social Media Icons from Acurax Digital Marketing Agency