Łódź

Nacjonaliści pomagają bezdomnym w potrzebie

Od wielu lat działacze Obozu Narodowo – Radykalnego w całej Polsce i za granicą, angażują się w pomoc osobom ubogim, chorym i bezdomnym. Zima jest szczególnym czasem, kiedy ofiarowanie siebie w służbie innym, jest szczególnie potrzebne. W miesiącach zimowych dużą uwagę trzeba zwrócić na problem bezdomności.

W tak surowych warunkach, a także obostrzeniach pandemicznych, sytuacja bezdomnych jest kryzysowa, a niekiedy tragiczna. 
Noclegownie wprowadziły obostrzenia pandemiczne, które są potężną zaporą dla wielu bezdomnych. Z tego faktu wielu z nich koczuje w najlepszym wypadku na dworcach, a w gorszych w pustostanach, czy NAMIOTACH! 

Ostatnie mrozy zmobilizowały nacjonalistów z Łódzkiej Brygady ONR do podjęcia się pomocy bezdomnym, którzy są narażeni na zamarznięcie. W tej sytuacji nasi koledzy dołączyli się do „Patrolu dla bezdomnych”. Inicjatywa ta została zorganizowana ze spontanicznej grupy katolików, którym celem jest dostarczenie ciepłej zupy, jedzenia, ubrań, śpiworów i koców do najbardziej potrzebujących bezdomnych.

Działacze ONR udali się na łódzkie dworce, pustostany i miejskie lasy w poszukiwaniu ludzi bezdomnych. W ciągu jednej nocy udało się odnaleźć kilkadziesiąt osób, które żyły w skrajnych warunkach. Niektórzy nawet w samochodach, czy pod folią. Każdemu zapewniona została pomoc w postaci ciepłego prowiantu, herbaty, odzieży, leków, czy urządzeń technicznych. Z każdą osobą został przeprowadzony wywiad środowiskowy, który zapewni pomoc w wyjściu z bezdomności. 
Działacze ONR zapewnieniają hejterów – „95% bezdomnych u których byliśmy, to osoby trzeźwe!  W jednym miejscu, pod folią mieszka 70-letni mężczyzna!!! Jest to najsmutniejsza historia z jaką się spotkaliśmy. Mężczyzna jak na swój wiek i sytuację, jest człowiekiem pogodnym, wierzącym i nie pijącym!”

Dodatkowo do „patroli” zgłosił się kapłan, który również służy bezdomnym i udziela im wsparcia duchowego.
Patrol dla bezdomnych służy na terenie całej Łodzi codziennie od 22.00 – 3.00. 
Adrian K.

Animated Social Media Icons by Acurax Responsive Web Designing Company