Historia i Kultura Publicystyka

Nagonka na abp. Jędraszewskiego – okiem młodego Polaka

W 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, w Bazylice Mariackiej w Krakowie, abp. Marek Jędraszewski wygłosił homilię, podczas której wypowiedział następujące słowa:

„czerwona zaraza już po naszej ziemi na szczęście nie chodzi – co wcale nie znaczy, że nie ma nowej, która chce opanować nasze dusze, nasze serca i umysły. Nie marksistowska, bolszewicka, ale zrodzona z tego samego ducha, neomarksistowska, nie czerwona, ale tęczowa”

Te słowa wywołały histerię środowiska lewicowo-liberalnego. Obserwując to, co się dzieje w internecie, wnioskuję, że ma miejsce nagonka na abp. Jędraszewskiego. Oczywiście w Jego kierunku padają określenia takie jak „homofob” (w sumie to już klasyk w takich sytuacjach), a niektórzy (np. jeden z „tęczowych” polityków) nawet wyrażają nadzieję, że za te słowa znajdzie się na ławie oskarżonych za nawoływanie do nienawiści.
Czyli co? Jakiekolwiek skrytykowanie ideologii LGBT jest już „mową nienawiści”? Ze środowiska lewicowo-liberalnego niekiedy słychać głosy, by zacząć karać na płaszczyźnie prawnej właśnie za tzw. mowę nienawiści. Obawiam się, że zrealizowanie tego postulatu oznaczałoby de facto cenzurę, ponieważ to samo środowisko uznaje jakąkolwiek krytykę ideologii LGBT za mowę nienawiści. Taka tam tolerancja.

A skoro już poruszyliśmy kwestię tolerancji, to warto napisać kilka słów o samym ruchu LGBT. Ruch ten uzurpuje sobie prawo do reprezentowania wszystkich mniejszości seksualnych w sytuacji, gdy np. wielu homoseksualistów krytykuje ruch LGBT i nie życzą sobie być z nim utożsamiani.
Zauważmy też, jak wygląda „walka o tolerancję”. Na paradach LGBT notorycznie dochodzi do profanacji godła RP, pewne osoby maszerują w przebierankach wywołujących zgorszenie, niejednokrotnie występują transparenty o niepoważnych hasłach (np. „Polska cała dla p****a”). A pamiętacie akcję, w której to samo środowisko masowo dokonywało profanacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej? 
Padnie argument „no zgoda, ale te sytuacje na marszach to są tylko pojedyncze przypadki”. Szkoda tylko, że niewiele się robi, by takie sytuacje nie miały miejsca. Prawdziwa walka o tolerancję nie wyglądałaby w taki sposób.

Wracając do samego tematu: by wyrazić solidarność i wsparcie dla abp. Marka Jędraszewskiego, Młodzież Wszechpolska przeprowadza akcję #MuremZaJędraszewskim.
Polega ona na zrobieniu sobie zdjęcia z kartką, na której są napisane wyrazy wsparcia dla abp. Jędraszewskiego (przeważnie jest to #MuremZaJędraszewskim) oraz wstawienie tego zdjęcia na swój profil z jakimś komentarzem w opisie. Zachęcam do udziału w akcji, więcej o niej dowiecie się na stronie Młodzieży Wszechpolskiej na Facebooku.

Przyjaciele: nie dajmy się zastraszyć!

#MuremZaJędraszewskim

Bartosz Florek

Animated Social Media Icons by Acurax Responsive Web Designing Company