Łódź

Narodowcy uczcili Powstańców

Z okazji „Godziny W” działacze Młodzieży Wszechpolskiej i Obozu Narodowo-Radykalnego z Łodzi uczcili pamięć powstańców, którzy 73 lata temu ruszyli do walki o odbicie stolicy z rąk niemieckiego najeźdźcy.

Narodowcy zgromadzili się w Pasażu Schillera, gdzie symbolicznie ułożyli znicze w kształt kotwicy „Polski Walczącej” – symbolu powstańców warszawskich.

Gdy wybiła godzina W, cała ulica Piotrkowska zamarła w milczeniu oddając hołd bohaterskim żołnierzom powstańczej Warszawy. Łodzianie pogrążyli się w refleksji choć na tę minutę, wsłuchując się w wyjące syreny.

Jest to niebywały fenomen, biorąc pod uwagę szybkie tempo współczesnego życia, w którym zapracowani ludzie nie mają ani chwili na namysł o sprawach ojczyzny i narodu – jednak 1 sierpnia na minutę zostawiają za sobą codzienne troski, pośpiech w drodze z pracy do domu, a także – o co ostatnio coraz trudniej – polityczną polaryzację i wojnę toczoną przez dwa zwalczające się rządzące obozy, a wchodzącą w coraz szerszą przestrzeń codziennego życia. Przez tę minutę wszyscy Polacy pamiętają o swoich bohaterach, oddając im cześć, na tę minutę zostawiając za głową nawet debatę historyczną dotykającą sprawy Powstania Warszawskiego, którą skądinąd powinniśmy aktywnie prześledzić i wyciągnąć odpowiednie wnioski, aby nie znaleźć się po raz drugi w tak tragicznym położeniu jak w roku 1939 i 1944.

Social Media Integration by Acurax Wordpress Developers