Łódź

Narodowcy w dzień „Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa” – Łódź

11 lipca w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej – w 75 rocznicę „Rzezi Wołyńskiej” Ruch Narodowy w Łodzi we współpracy z UPR i Prawicą RP zamówił Mszę Świętą w intencji ofiar i pojednania.
Po uroczystości pod tablicą, która znajduje się na ścianie kościoła pod wezwaniem Zesłania Ducha Świętego przy Piotrkowskiej 2 zostało odczytane wspólne oświadczenie, podpisane przez Jana Szałowskiego z UPR, Dariusza Ziembę z RN i Pawła Adamiaka z Prawicy RP.
Po odczytaniu delegacje ww. partii politycznych oraz przedstawiciele MW i ONR-u złożyli kwiaty i znicze.
Następnie przybyli goście mogli zabrać głos w swobodnej wypowiedzi, dokonać analizy polityczno-historycznej, wymienić uwagi. Doszło nawet do polemiki. Wspomnieliśmy o zobowiązaniu Pana Premiera Mateusza Morawieckiego wobec ofiar i środowisk kresowych.
W ramach obchodów i upamiętnienia 75 rocznicy Rzezi Wołyńskiej RN – Łódź wystosował do UMŁ wniosek o ustanowienie skweru poświęconego Ofiarom.
Jako RN skierowaliśmy także do MSZ i MKiDN zapytanie w sprawie kroków, jakie ewentualnie zamierzają podjąć ministerstwa by ponownie umożliwić prowadzenie prac przez polski IPN na Ukrainie.
Interpelację w tej sprawie złożył również Poseł Robert Winnicki.

Dariusz Zięba


Social Network Integration by Acurax Social Media Branding Company