Łódź Województwo

Narodowcy w Łodzi „Murem za Kazimierzem Kowalskim”

W związku z ustawą dekomunizacyjną jedna z ulic w Łodzi, nosząca dotychczas imię Witolda Wandurskiego, decyzją wojewody miała zostać przemianowana na ulicę Kazimierza Kowalskiego.

Kazimierz Kowalski to przedwojenny adwokat, jeden z czołowych działaczy Stronnictwa Narodowego, a także jego prezes. Zaangażowany w działalność konspiracyjną, antyhitlerowską, został przez Niemców rozstrzelany w Zgierzu w 1942.

Niestety okazało się, że w urzędzie wojewódzkim i PiSie bardzo wiele osób czyta Gazetę Wyborczą, która gdy tylko usłyszała o tym pomyśle podniosła alarm, że „antysemita będzie patronem ulicy” i wojewoda bardzo szybciutko się z tego wycofał. Ulica będzie nosić imię Leopolda Tyrmanda.


Na zaistniałą sytuację nie zgadzają się środowiska narodowe w Łodzi, które zapowiadają odpowiednie kroki.
„Stoimy murem za naszym bohaterem, nie pozwolimy aby środowiska lewicowe, czy wręcz bolszewickie szkalowały tego wielkiego człowieka! Absurdalne zarzuty stworzone przez bolszewickich historyków, nie moga być argumentem dzsiejszej historii.
Młodzież Wszechpolska Okręg Łódzki , Obóz Narodowo – Radyklany – Brygada Łódzka, Ruch Narodowy Łódzkie” – piszą nacjonaliści
Utworzyli też fan FP na FB by bronić swojego bohatera : Murem za Kazimierzem Kowalskim 2.0

 

1 KOMENTARZ

  1. Brak poszanowania dla pamięci tak wybitnego działacza SN jak Kazimierz Kowalski i prostackie przypisanie mu „gęby” antysemity jest niestety konsekwencją słabości środowisk odwołujących się do dziedzictwa narodowo-demokratycznego. Nawet akcja w jego obronie nie prowadzi do wspólnoty działań.

Komentarze są wyłączone.

Social Network Integration by Acurax Social Media Branding Company