Łódź Województwo

Narodowcy z łódzkiego organizują „Tarcze Dla Seniora”

Działacze Ruchu Narodowego, Młodzieży Wszechpolskiej i Obozu Narodowo – Radykalanego chcą pomagać w naszym województwie seniorom.

„Tarcza Dla Seniora” to projekt o podłożu społecznym zainicjowany na Lubelszczyźnie przez lokalne struktury Ruchu Narodowego i Młodzieży Wszechpolskiej. Głównym celem akcji jest pomoc osobom starszym w czasach pandemii, gdzie szczególnie ludzie w podeszłym wieku są narażeni na zarażenie się Koronawirusem. Sama akcja jak najbardziej będzie kontynuowana po zakończeniu pandemii, bo wiele osób starszych żyje samotnie i podstawowe kwestie np. zrobienie zakupów jest dla nich dużym wyzwaniem – jak zapewniają narodowcy


Akcja jest wynikiem problemów, jaką mają seniorzy w mieście, mimo zapewnień władz centralnych jak i loklanych. Narodowcy zapraszają także swoich sympatyków do wzięcia udziału w akcji:

Szanowni Państwo,Zbliża się bardzo ciężki czas dla naszego narodu. I to nie tylko z powodu rozwijającej się epidemii Koronawirusa.
W tym czasie musimy nie tylko umieć rozsądnie krytykować decyzje władzy, ale również musimy wyjść z inicjatywą własnych rozwiązańPomimo, że wirus dla osób młodych jest porównywalnie groźny jak grypa, to dla seniorów COVID-19 jest już śmiertelnie niebezpieczny.Rząd nie zrobił niczego aby uchronić tych ludzi. Dwie godziny na zakupy to dla nich policzek, a nie troska. Władza nie wysyła służb, wojska do pomocy w prozaicznych dla emerytów sprawach.

I tutaj powinniśmy stanąć do pomocy my!Brak działań instytucji państwowych w tej sprawie nie zwalnia nas społecznego obowiązku i solidaryzmu narodowego. Organizujemy więc wolontariat, w którym młodzi ludzie będą robić seniorom cotygodniowe zakupy i pomagać w innych prostych czynnościach.W pierwszym etapie naszej akcji poszukujemy wolontariuszy, którzy razem z nami będą pomagać seniorom na terenie województwa łódzkiego.Liczymy na Wasze wsparcie!

Zgłoszenia proszę wysyłać naadres: tarczadlaseniora.lodzkie@gmail.com oraz telefonicznie pod numer 725 856 782.

Pomoc każdego wolontariusza na wagę złota!

Link do wydarzenia na fb: https://www.facebook.com/events/917557005318446

Social Media Icons Powered by Acurax Web Design Company