Województwo

Narodowcy z Pabianic: Vlepki z żyletkami to prowokacja

Od jakiegoś czasu w lokalnych mediach pojawiły sie insynuacje, jakby środowiska nacjonalistyczne z Pabianic rozklejały swoje wlepki wraz z żyletkami. Miało to mieć na celu spowodowanie skaleczenia osoby próbujacej zerwać wlepkę.

ONRowcy zdecydowanie odrzucają oskrżenia, twierdząc że jest to prowokacja. Nigdy w taki sposób nie „zabezpieczali” żadnych vlepek
Przeprowadzili też swoje śledztwo na ten temat, W ich ocenie identyczne vlepki mozna było spotkać w róznych częsciach Pabianic. Jednak po sprawdzeniu, pod żadną nie znaleziono osławionych żyletek. To jednoznacznie świadczy, że mogła to być tylko i wyłącznie prowokacja środowisk nieprzychylnych ONR.

Narodowcy twierdzą również, że na vlepce nie ma nazwy ONR Pabinice, ani innej Brygady podporzadkowanej ogólnopolskim strukturom Obozu Narodowo – Radykalnego. Jest to ogólnodostepna wlepka z logiem falangi.


Zamieszczane naklejki nie są również naklejkami, które są sygnowane Oddziałem Pabianickim Obozu. Takie naklejki mogą kupić tylko członkowie ONR. Zaś porozmieszczane naklejki są ogólnodostępne i każdy może je kupić, nawet osoba spoza organizacji, dlatego stwierdzenie, że zrobił to ktoś z organizacji jest wykluczony. Naklejki organizacyjne bez oznaczenia konkretnej Brygady niestety są spoza kontroli członków. – mówi rzecznik prasowy ONR Krzysztof Szałecki

Floating Social Media Icons by Acurax Wordpress Designers