Województwo

„Niewidzialna wojna szpiegów” – spotkanie z Sebastianem Rybarczykiem w Zgierzu

21 czerwca w sali parafialnej parafii pw. NMP Różańcowej w Zgierzu odbyło się spotkanie z Sebastianem Rybarczykiem, dziennikarzem i publicystą „DoRzeczy”, autorem książki „Niewidzialna wojna szpiegów” zorganizowane przez Klub im. Romana Dmowskiego i Klub „Gazety Polskiej”.

Prelegent przybliżył zebranym historię działania tzw. agentury wpływu na przykładzie działań wywiadu Związku Sowieckiego w międzywojennej Francji. Poruszył również wiele innych tematów, m. in. kwestię sprawności polskich służb.

W tym momencie polskie służby nie istnieją, jesteśmy podwykonawcami, czasem dla Niemców, czasem dla Amerykanów, a czasami dla południowych Koreańczyków – stwierdził Rybarczyk – Mamy w Polsce np. cztery agencje zajmujące się przestępczością zorganizowaną, co sprawia, że system jest niewydolny.DSCN4621

Uczestnicy spotkania poruszyli też w dyskusji wiele innych kwestii: postawy służb specjalnych wobec katastrofy smoleńskiej, niedawnej afery taśmowej czy infiltracji służb III RP przez funkcjonariuszy bezpieki.

Po spotkaniu przyszedł czas na kuluarowe rozmowy i podpisywanie przez S. Rybarczyka jego książki „Niewidzialna wojna szpiegów”.

MK

Social Media Widget Powered by Acurax Web Development Company