Łódź

Nowa twarz Centrum Służby Rodzinie

W czwartkowe przedpołudnie, 5 maja, w obszernej sali konferencyjnej w nowym budynku Centrum Służby Rodzinie przy ulicy Broniewskiego w Łodzi odbyła się konferencja prasowa poświęcona nowym logotypom, tak dla samego Centrum, jak i dla jego trzech części składowych, jakimi są Dom Samotnej Matki, Archidiecezjalny Ośrodek Adopcyjny, oraz Fundacja Służby Rodzinie ‘Nadzieja’.

Zmiana logo jest dla nas niezwykle istotna, ponieważ pierwszy raz od powstania, a są to już lata, pokażemy ludziom, że jesteśmy razem, że jesteśmy jednością, że Centrum Służby Rodzinie to wielorakie podejście do pomocy rodzinom poprzez prowadzenie Domu Samotnej Matki, Archidiecezjalnego Ośrodka Adopcyjnego, poradnictwa, szkoły rodzicielstwa i wielu innych – mówiła na konferencji prasowej Agnieszka Pawlak, inicjatorka tej zmiany, zastępca dyrektora ds. programowych. Tłumaczyła, że koniecznym stało się ujednolicenie przekazu, który płynie z działalności Centrum.

Autorem nowych logotypów jest Kamil Holwek, pracujący w jednej z łódzkich agencji wizerunkowych. Oparte są one o prosty i czytelny przekaz, jakimi są sylwetka kobiety w stanie błogosławionym, rozłożyste drzewo i dziecko na huśtawce. Dla trzech logotypów zastosowano trzy odrębne kolory: czerwony, zielony i niebieski, które charakteryzują miłość, nadzieję i spokój oraz równocześnie radość i ukojenie. W ten sposób dla trzech gałęzi jakimi są Dom Samotnej Matki, Fundacja Służby Rodzinie ‘Nadzieja’ i Archidiecezjalny Ośrodek Adopcyjny uzyskano nowoczesny i czytelny przekaz.

Nowe logotypy mają wzmacniać nową identyfikację CSR. Dlatego też samo logo Centrum ma kształt serca i bierze barwy występujące w tamtych logotypach. Serce występuje także w każdym szczegółowym logotypie: w postaci matki, gdzie zastępuje dziecko w okresie prenatalnym, wpisane jest w kształt drzewa i w górną część tułowia postaci dziecka na huśtawce.

Dodatkowo, w celu wzmocnienia przekazu zewnętrznego i wytworzenia wspólnej identyfikacji wszystkich działań Centrum, zdecydowano się na stworzenie jednej strony internetowej w miejsce istniejących dwu niezależnych. Takie rozwiązanie pozwala czytelniej widzieć wszelkie działania, jakie są podejmowane, tak w starym budynku, jak i w dwu nowych budynkach powstałych w ostatnich latach. Całość Centrum Służby Rodzinie architektonicznie przedstawia się nie tylko imponująco, ale także niezwykle funkcjonalnie. Pozwala to na równoczesne i bezkonfliktowe realizowanie różnorodnej i bogatej oferty nastawionej głównie na mieszkańców naszego miasta. Z różnorodnej i bogatej oferty korzysta każdego roku kilka tysięcy osób. Zachęcam do odwiedzenia nowej strony internetowej Centrum: www.csr.org.pl

Jan Szałowski

P1050435

Customized Social Media Icons from Acurax Digital Marketing Agency