Historia i Kultura Łódź

O.S.T.R. nagrodzony „Za Zasługi dla Miasta Łodzi”

Łódzki raper zostanie nagrodzony odznaką „Za Zasługi dla Miasta Łodzi”. Wniosek o przyznanie mu odznaczenia przedstawiony na posiedzeniu Rady Miasta poparły wszystkie partie polityczne. To najwyższe łódzkie odznaczenie przyznawane aktywistom, artystom i promującym nasze miasto w Polsce i poza granicami.

O.S.T.R. czyli Adam Ostrowski – rodowity łodzianin wychowany na Bałutach, absolwent łódzkiej Akademii Muzycznej, jeden z najsłynniejszych polskich przedstawiciel sceny hip-hop, prywatnie mąż i ojciec dwóch synów; jego ostatni album „Życie po śmierci” był najczęściej kupowaną płytą 2016 roku. Dumny z rodzinnego miasta – po niefortunnych słowach Bogusława Lindy o Łodzi jako „mieście meneli”, publicznie skrytykował wypowiedź, a nawet zobowiązał się do obrony honoru łodzian – Jak zobaczę Lindę, to mu sprzedam plaskacza od was wszystkich.

Choć jego twórczość dotyka wielu tematów z politycznym włącznie – bez jednostronnych sympatii czy antypatii – za przyznaniem mu odznaki „Za Zasługi dla Miasta Łodzi” radni zagłosowali jednogłośnie i ponad podziałami. Raper otrzyma odznakę 15 maja, czyli w dzień swoich 37. urodzin.

MN

Customized Social Media Icons from Acurax Digital Marketing Agency