Łódź Województwo

Obchody 78. rocznicy „Krwawej Niedzieli” na Wołyniu w łódzkim

W ciągu ostatnich dni w całym województwie działacze środowiska narodowego starali się upamiętnić i przypomnieć współmieszkańcom ofiary rzezi wołyńskiej np. w formie akcji plakatowania, złożenia kwiatów, a nawet marszu.

Łódź

W Łodzi odbył się Marsz Pamięci Ofiar Wołynia, który oficjalnie rozpoczął się o godz. 18:00 pod Konsulatem Honorowym Ukrainy w Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 77. Stamtąd uczestnicy marszu przeszli na Plac Wolności, gdzie odbyły się wystąpienia zaproszonych gości. Po drodze marsz zatrzymał się pod tablicą pamiątkową umieszczoną na kościele pw. Zesłania Ducha Świętego, gdzie zostały złożone kwiaty pod tablicą upamiętniającą ofiary rzezi wołyńskiej. Podczas wydarzenia (oprócz organizatorów – Klubu im. Romana Dmowskiego i Akcji Narodowej) obecni byli m.in. działacze Ruchu Narodowego.

Brak opisu.
Brak opisu.
Brak opisu.

Tomaszów Mazowiecki

W Tomaszowie uroczystości związane z obchodami rocznicy rzezi wołyńskiej rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji ofiar mordu w kościele pw. NMP Królowej Polski. Później delegacje złożyły wiązanki kwiatów i zapaliły znicze pod pomnikiem Nieznanego żołnierza. Jedną z nich była reprezentacja Ruchu Narodowego z Andrzejem Fąkiem – prezesem koła.

Brak opisu.

Zduńska Wola

W tym mieście działacze tamtejszego Ruchu Narodowego rozklejali plakaty Fundacji „Wołyń Pamiętamy”, które przypominały o omawianej rocznicy oraz o ofierze 2-letniej dziewczynki – Czesławy Chrzanowskiej. Oprócz tego zduńskowolscy społecznicy zapowiedzieli, że w najbliższym czasie zainicjują oni akcję mająca na celu powstanie miejsca pamięci rzezi wołyńskiej.

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba i tekst
Może być zdjęciem przedstawiającym 4 osoby, na świeżym powietrzu i tekst

Sieradz

W sąsiednim wobec Zduńskiej Woli Sieradzu także miała miejsce akcja plakatowania, choć tym razem w wykonaniu tamtejszej struktury Młodzieży Wszechpolskiej.

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba i na świeżym powietrzu
Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby i tekst

Koluszki

Tam działacze RN i MW połączyli siły i wspólnie dokonali akcji plakatowania.

Brak opisu.
Customized Social Media Icons from Acurax Digital Marketing Agency