Historia i Kultura Województwo

Obchody 80. rocznica śmierci św. Maksymiliana M. Kolbe w Zduńskiej Woli

Już w tę sobotę minie dokładnie 80 lat od chwili męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana M. Kolbego w obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau. Z tej racji w muzeum poświęconym tej postaci, która urodziła się w Zduńskiej Woli, zostanie odprawiona Msza Święta. Na uroczystości zapraszają także Wszechpolacy, którzy organizują później spotkanie integracyjne. Szczegóły poniżej.

Św. Maksymilian – polski franciszkanin, gwardian klasztorów w Niepokalanowie i Nagasaki, wydawca, doktor teologii i filozofii, patriota, męczennik, ale też po prostu dobry człowiek – jest postacią wyjątkową, którą mieszkańcy naszego województwa powinni być szczególnie zainteresowani, jako że urodziła się ona i wychowywała właśnie w tym regionie.

Może być obrazem
Wizerunek św. Maksymiliana w Muzeum

I to właśnie w miejscu jego urodzin, gdzie mieści się dziś muzeum mu poświęcone, odbędzie się Msza Święta z okazji 80. rocznicy jego męczeńskiej śmierci w wyniku zastrzyku fenolu, który dobił umierającego w celi głodowej Maksymiliana. Msza odbędzie się o godz. 16:30, choć już od godz. 13:00 będzie można zwiedzić muzeum. Warto też dodać, że od godz. 14:00 w auli naprzeciwko bazyliki pw. Wniebowzięcia NMP odbędzie się konferencja z udziałem kilku gości, m.in. ks. Mariusza Budkiewicza – autora książki o św. Maksymilianie.

Ponadto po Mszy o godz. 18:00 działacze Młodzieży Wszechpolskiej na Placu Wolności przy zduńskowolskim ratuszu rozpoczną spotkanie w ramach Akcji Integracji, gdzie będzie można miło spędzić letni wieczór, rozmawiając np. z przewodnikiem w muzeum św. Maksymiliana.

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „14 Sierpnia 16:30 Msza polowa w 80. rocznicę śmierci św. Maksymiliana M. Kolbego 18:00 Pod zduńskowolskim ratuszem akcja integracja Zduńska Wola #Akcjantegracja”

Social Media Integration by Acurax Wordpress Developers