Łódź

Obchody dnia pamięci Żołnierzy Wyklętycy w Łodzi

4 marca po raz siódmy obchodziliśmy w Łodzi Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Wydarzenie organizowane przez Porozumienie Środowisk Patriotycznych Regionu Łódzkiego odbyło się pod patronatem posłów Alicji Kaczorowskiej (PiS), Roberta Telusa (PiS) i Tomasza Rzymkowskiego (Kukiz`15) oraz Ksiądza Biskup Marka Marczaka, Administratora Archidiecezji Łódzkiej oraz Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia.

Uroczystość miała miejsce pod pomnikiem Ofiar Komunizmu przy alei Anstada. Treściwe przemówienia wygłosili w kolejności: Jan Waliszewski (Klub im. Romana Dmowskiego), Tomasz Grabarczyk (Wolność), Piotr Kołacki (Młodzież Wszechpolska), poseł Alicja Kaczorowska (PiS), Paweł Wasążnik (Związek Strzelecki Rzeczypospolitej), Przemysław Kicowski (Ruch Narodowy) oraz ks Andrzej Łamasz. Po odmówieniu modlitwy za ofiary przedstawiciele poszczególnych ugrupowań złożyli kwiaty pod pomnikiem i odśpiewali Hymn Narodowy.

Wyrażamy ogromną wdzięczność wszystkim biorącym udział w tych pięciodniowych obchodach, jak i pomocy przy ich organizacji! Miejmy nadzieję, że dzięki takim wydarzeniom nie zapomnimy nigdy o tych niezłomnych żołnierzach, którzy nie wahali się ani przez moment oddać swojego życia za naszą ojczyznę. Powinniśmy dalej wychowywać młodzież w duchu patriotyzmu i świadomości narodowej. Nasi historyczni bohaterowie są bowiem przykładem dla przyszłych pokoleń, nie tylko przez pracę na rzecz ojczyzny, ale i dla wartości, które sobą reprezentowali.

Agnieszka Jaworska

zw1zw2zw3zw4zw5zw8

1 KOMENTARZ

Komentarze są wyłączone.

Social Network Integration by Acurax Social Media Branding Company