Łódź

„Obywatele RP” znów zakłócili legalny marsz środowisk patriotycznych

W dniu wczorajszym odbyły się w Łodzi kolejne imprezy i uroczystości związane z upamiętnieniem Żołnierzy Wyklętych.

O godzinie 12:00 spod stadionu przy al. Unii wyruszył Bieg Tropem Wilczym. Wzięło w nim udział kilkuset łodzian, a 5 km trasa wiodła przez park im. Józefa Piłsudskiego.

Honorowym uczestnikiem był kpt. Jerzy Stawski ps. „Lubicz”, członek AK i żołnierz Stanisława Sojczyńskiego „Warszyca”.

Po biegu część uczestników dołączyła do Łódzkiego Marszu Pamięci Żołnierzy Niezłomnych . W marszu widać było przedstawicieli „Prawicy Rzeczpospolitej”, „Obozu Narodowo – Radykalnego”, „Ruchu Narodowego”, „Klubu im. Romana Dmowskiego”.
Na otwarcie wydarzenia około 200 uczestników odśpiewało „Hymn Konfederatów Barskich”. Czyżby dobry znak dla zjednoczonej Konfederacji: Korwin, Liroy, Braun, Narodowcy?

Marsz wraz z kilkudziesięciometrową flagą wyruszył z pl. Wolności kilka minut po 13:00.
Niestety nie obyło się bez prowokacji UBywateli, którzy kilkunastoosobową grupą stanęli na drodze marszu przy ul. Kilińskiego. 
Widać mentalnie nadal są komunistami. Może to ich rodzice, dziadkowie katowali AK-owców oraz Żołnierzy Niezłomnych bądź skazywali naszych Bohaterów.
Nie uszanowali Inki, Pileckiego, Fieldorfa, Warszyca i dziesiątek tysięcy innych zamęczonych i zgładzonych w katowniach UB-ecji za to, że marzyli i walczyli o wolną niekomunistyczną Polsce.Warto zwrócić uwagę, że wystąpili również przeciw legalnemu, zarejestrowanemu wydarzeniu.

Mimo próśb i apeli służb nie chcieli opuścić ulicy. Po kilkunastu minutach przedstawiciele „opozycji demokratycznej” zostali zniesieni z trasy marszu i oddzieleni kordonem Policji. Transparenty, które trzymali oraz prowokacyjne wyzywanie narodowców od faszystów spotkało się z kontr-okrzykami „Raz sierpem raz młotem…” „Norynberga dla komuny” oraz „Bury nasz bohater”.

Po dotarciu na ul. Astadta po przemowach organizatorów pod pomnikiem Ofiar Komunizmu delegacje łódzkich organizacji patriotycznych, w tym Ruchu Narodowego złożyły kwiaty i znicze. Na zakończenie odśpiewano „Mazurka Dąbrowskiego”. Brawa dla Kolegów z ONR-u i znajomych z Narodowego Świtu, którzy również byli i na biegu i na marszu.

Dziękuję Koleżankom i Kolegom z Ruchu Narodowego, którzy wzięli udział w marszu.

Jest to niewielki wysiłek wobec ofiar jakie ponosili Żołnierze Niezłomni w obronie naszej wolności. Naszym obowiązkiem jest PAMIĘTAĆ i walczyć o prawdę.

Cześć i Chwała Bohaterom !!!
Dariusz Ziemba – Ruch Narodowy Łódź
Zdjecie z marszu – portal „Do Rzeczy”

Customized Social Media Icons from Acurax Digital Marketing Agency