Łódź

Odwiedziny w biurze poselskim Stefana Niesiołowskiego

Minionego piątku odbył się happening Młodzieży Wszechpolskiej, podczas którego członkowie MW odwiedzili biuro polityków związanych z PO.

Działacze MW zebrali się pod siedzibą frakcji  Parlamentu Europejskiego o nazwie Unia Europejskich Demokratów o godzinie 16.00. Mieści się tam biuro poselskie zarządu regionalnego województwa łódzkiego PO i biuro posła Stefana Niesiołowskiego, wcześniej związanego z tą partią (obecnie PSL).

Wszechpolacy chcieli przekazać dwa dokumenty: pierwszy, autorstwa Pauliny Górskiej „Polaryzacja polityczna w Polsce. Jak bardzo jesteśmy podzieleni?” dotyczył dzielenia społeczeństwa dla korzyści politycznych, drugi zaś stanowiły cytaty będące przykładami „mowy miłości” w wykonaniu polityków PO. MW symbolicznie przygotowało również bonusowe prezenty w postaci snickersa i słoika fasolki po bretońsku. Snickers nawiązuje do reklamy, zgodnie z którą politycy kreują się na gwiazdy z pierwszych stron gazet plotkarskich, a zapominają o służbie Polsce i dbaniu o jej interesy czy rozliczaniu się z obietnic wyborczych. Tutaj można jako przykład przytoczyć błyskotliwą wypowiedź Ewy Kopacz o rzucaniu kamieniami w dinozaury, która przysporzyła jej dużej popularności w „internetach”, a która może kandydować do miana Naukowej Bzdury Roku 2019. Drugi prezent przeznaczony był dla Stefana Niesiołowskiego, który, jak wiadomo z opublikowanych niedawno taśm, jest smakoszem tejże potrawy, i którym to przysmakiem chętnie posilał się przed przyjmowaniem głośnych już na całą Polskę „korzyści majątkowych”.

Akcja została wymyślona jako odpowiedź na złożenie wniosku przez Grzegorza Schetynę o delegalizację Młodzieży Wszechpolskiej z powodu rzekomego używania przez jej członków tzw. mowy nienawiści.

Niestety, działacze MW nie zostali wpuszczeni do biura PO przez jego pracownika, który zasłaniał się rzekomym spotkaniem zarządu. Argument, że na stronie są wyraźnie napisane godziny przyjęć wyborców zupełnie do niego nie trafiał. Odmówił przyjęcia dokumentów i podarków, zapewniając, że będzie można przyjść w poniedziałek. Podarki pozostawiono pod drzwiami biura, z nadzieją na ich późniejsze dostarczenie adresatowi.

Floating Social Media Icons by Acurax Wordpress Designers