Łódź Zapowiedzi

Orszak Trzech Króli w Łodzi

W sobotę 6 stycznia w Łodzi prze ulicę Piotrkowską przejdzie kolejny już orszak Trzech Króli. Uroczystości rozpoczną się o godz. 11 Mszą Świętą w kościele Zesłania Ducha Świętego przy placu Wolności którą poprowadzi arcybiskup Grzegorz Ryś.

Następnie około godziny 12 z placu Wolności wyrusz orszak który przez ulicę Piotrkowską przejdzie do Archikatedry. Na trasie przemarszu odegranych zostanie 5 scenek rodzajowych, podczas przemarszu zaś będą śpiewane kolędy. Na scenie głównej królowie złożą dary przed figurką Jezusa w szopce. Będzie tam można również posłuchać kolęd w wykonaniu zespołu Mocni w Duchu.

Przemarsz od Placu Wolności ulicą Piotrkowską do Archikatedry będzie trwał około 2 godzin, jego organizatorem jest stowarzyszenie Powrót Trzech Króli które kilka lat temu skutecznie wystąpiło z inicjatywą ustawodawczą o przywrócenie w święto Trzech Króli dnia wolnego od pracy. W organizacji pochodu biorą również udział organizacje narodowe z Łodzi m.in. Obóz Narodowo-Radykalny oraz Młodzież Wszechpolska.

[Wydarzenie Fb]

Social Media Icons Powered by Acurax Web Design Company