Województwo

Pabianice: Brudna kampania Jońskiego z Koalicji Obywatelskiej?

Dzisiaj na ulicach Pabianic zauważono zaklejoną listę kandydatów Konfederacji. Urzędowe obwieszczenie zostało zaklejone plakatem jednego z kandydatów Koalicji Obywatelskiej – Dariusza Jońskiego.

Dziwnym trafem listy pozostałych komitetów nie są zaklejone, tylko antysystemowej Konfederacji. Jest to o tyle symboliczne, bo sam kandydat wszędzie podkreśla swoją „tolerancje”, poszanowanie „demokracji” i „konstytucji”. Widać jego tolerancja i demokracja skończyła się podczas kampani do parlamentu.

Pabianice ulica Zamkowa


Prawo obowiązujące w Polsce stanowi zakaz zaklejania oficjalnych obwieszczeń państwowych więc ów kandydat (lub osoba, która ten plakat kleiła) mógł także złamać prawo. Kodeks Wykroczeń mówi jasno – „stanowi to wykroczenie z art. 67 § 1 i podlega karze aresztu lub grzywny.” Czy odpowiednie służby się tym zainteresują?


Apelujemy do Pana Jońskiego by prowadził uczciwą i zgodną z prawem kampanię wyborczą, ewentualnie uświadomił członków swego sztabu o konsekwencjach z jakimi mogą się spotkać zaklejając państwowe dokumenty – obwieszczenia. Liczymy na to, że państwowe organa zajmą się tą sprawą i staną w obronie porządku prawnego, a nie będą biernie się przyglądać, bezwiednie uczestnicząc w walce politycznej skierowanej przez „bandę czworga” (PO,PiS, SLD, PSL) przeciw jedynej sile antysystemowej startującej w obecnych wyborach. Z podobną sytuacją mamy do czynienia w mediach, gdzie Po-Pis walczy ze sobą tylko iluzorycznie, odstawiając teatrzyk dla gawiedzi. Obozom systemowym zależy na zachowaniu statusu quo i niedopuszczeniu Konfederacji do głosu w przestrzeni publicznej – komentuje sprawę kandydat Konfederacji Dariusz Ziemba.

W.B

Social Media Integration by Acurax Wordpress Developers