Events Historia i Kultura

Parada LGBT w Częstochowie zablokowana!

W ubiegłą niedzielę 16 maja 2019 r. działacze Łódzkich struktur Młodzieży Wszechpolskiej, wsparli obronę Jasnej Góry przed prowokatorami, uczestniczącymi w tzw. marszu równości.

Środowiska LGBT zaplanowały start marszu na błoniach Klasztoru Jasnogórskiego o godzinie 14.00. Warto zaznaczyć, że w tym samym czasie trwała pielgrzymka Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci. Jednym z celów było nie dopuszczenie, aby dzieci uczestniczące w pielgrzymce, ujrzały gorszące transparenty niesione przez ww. społeczność.

Dzięki postawie organizacji narodowych i katolickich zablokowano tęczowym aktywistom, prezentującym treści profanujące symbole religijne oraz państwowe możliwość wejścia na teren klasztoru. Obrońcom tradycyjnych wartości takich jak: wiara, rodzina, ojczyzna, towarzyszyła modlitwa różańcowa. Odśpiewano też hymn państwowy, a także pieśni kościelne. Po nieudanych próbach przebicia się przez kontrmanifestację, uczestnicy parady dali za wygraną i z opóźnieniem, w strugach deszczu, ruszyli prezentować antywartości na ulicach Częstochowy.

Zakończenie marszu również miało się odbyć pod murami klasztornymi, więc przed godziną 17.00, w Al. Henryka Sienkiewicza, ponownie pojawiły się tęczowe flagi. Kolejna próba wdarcia się na teren świątyni, zakończyła się porażką. Manifestacja ,,postępowców,, została rozwiązana, a Jasna Góra obroniona. Opór ma sens !

Patryk Zawadzki

Social Media Widget Powered by Acurax Web Development Company