Województwo

Patriotyczne Brzeziny: Wiosenne sprzątanie lasów

Zgodnie z planem 1 kwietnia kilka minut po godzinie 15 przy pięknej słonecznej pogodzie ruszyliśmy spacerkiem w południowo-wschodni zakątek Lasu Janinowskiego.

Cel był jasny wyzbierać możliwie najwięcej śmieci zalegających w naturalnych niszach źródliskowych strumienia Kamienna. I choć ze względów czasowych i logistycznych nie udało się uprzątnąć wszystkiego to ponad 10 dużych worków odpadów wywieźliśmy z tego cennego przyrodniczo i krajobrazowo fragmentu Lasu Janinowskiego. W ten sposób patriotycznym czynem uświetniliśmy nadejście wiosny. Humory uczestnikom sprzątania poprawiały niektóre znaleziska typu kineskop lampowy, stare obuwie czy kaski motocyklowe zwane popularnie orzeszkami oraz pewien miłośnik historii z Wiączynia swoimi niesamowitymi opowieściami. Po trzech godzinach pracy akcja zakończyła się tradycyjnym ogniskiem.

Co godne podkreślenia oprócz członków Patriotycznych Brzezin w sprzątaniu wspomogło nas dwóch młodych harcerzy z brzezińskiej drużyny „Wataha” im. Henryka Jastalskiego. Osobne podziękowania należą się leśniczemu z Janinowa oraz brzezińskiej firmie Communal Service, która zgodziła się przyjąć zebrane śmieci.

pb2pb3pb4pb5pb6

 Patriotyczne Brzeziny
Social Media Icons Powered by Acurax Web Design Company