Łódź

Patriotyzm konsumencki w Civitas Christiana

Dzień po Święcie Niepodległości w Katolickim Stowarzyszeniu „Civitas Christiana” odbył się wykład Przemysława Kicowskiego z Ruchu Narodowego na temat „Patriotyzmu Konsumenckiego”.
Narodowiec przedstawił historię, a także współczesność na przykładzie akcji „Swój do swego po swoje”, zapoczątkowanej już podczas zaborów, mającej na celu promowania polskich kupców i przedsiębiorców. Wiązało się to oczywiście z bojkotem towarów oraz rzemieślników ówczesnych zaborców, zwłaszcza, wbrew powszechnej opinii, produktów i przedsiębiorców niemieckich.
Druga znacznie poważniejsza fala akcji swój do swego miała miejsce w przed drugą wojną światową.
Obecnie powtórnie zainicjowana w Lublinie przez Karola Skorka, jest prowadzona w kilku regionach w naszym kraju, m.in. w naszym województwie.  Akcje wzbierają na sile zwłaszcza przed świętami, gdy wolontariusze starają się przekonać konsumentów, aby Ci podczas wyborów produktów, zwracali uwagę skąd dany produkt pochodzi. Coraz częściej zdarza się, że polskie produkty są lepszej jakości lub są po prostu tańsze od swoich zagranicznych konkurentów.
Omówiono także problem nieuczciwej konkurencji niepolskich hipermarketów w naszym kraju, które dzięki różnorodnych ulgom podatkowym, niszczą polską konkurencje.
Niebawem pojawi się film z wykładu, oczywiście opublikujemy go na naszym portalu.

Animated Social Media Icons by Acurax Responsive Web Designing Company