polskatimes.pl
Łódź

Pierwszy ślub jednopłciowy w Łodzi?

Jak podają łódzkie media, w sobotę 17 października w jednym z łódzkich USC odbył się ślub dwóch kobiet. W związek małżeński wstąpiły dwie działaczki LGBT: Kasia Gauza i Aleksandra Knapik. Ślub mogły zawrzeć tylko dlatego, że „Kasia”, zgodnie z prawem i naturą – jest mężczyzną, który czuje się kobietą.

Wcześniej na ślub musiał wyrazić zgodę sąd rodzinny, ponieważ Aleksandra ma z Michałem, czyli Kasią, wspólne dziecko. Kasia, a właściwie Michał Gauza jest osobą transpłciową. W 2018 roku kandydował do Rady Miasta z listy lewicowej koalicji TAK! (o dylematach kandydata pisaliśmy tutaj: http://www.narodowalodz.pl/w-wyborach-startuje-jako-michal-w-kampanii-jest-kasia/). Nosi damskie ubrania i planuje korektę płci, jednak aby do tego doszło, musiałby się najpierw rozwieść, gdyż w polskich prawie póki co kobieta nie może być w związku małżeńskim z kobietą.  

Ponieważ urzędnicy mieli wątpliwości co do spójności wyglądu pana młodego z jego dokumentami, skierowali sprawę do sądu rodzinnego, ten natomiast wydał decyzję korzystną dla zainteresowanej pary. Były zatem dwie suknie ślubne, ale przysięga pozostała bez zmian, bo pan Michał formalnie wciąż jest Michałem.

JS

Źródło: www.dzienniklodzki.pl

Zdjęcie: polskatimes.pl

1 KOMENTARZ

Komentarze są wyłączone.

Customized Social Media Icons from Acurax Digital Marketing Agency