Łódź

Pikieta „Bądźmy damami, nie feministkami” w Łodzi

8marcaRNW sobotę 8 marca łódzkie działaczki Ruchu Narodowego zorganizowały pikietę „Bądźmy damami, nie feministkami!”. Akcja poprowadzona w Dniu Kobiet miała na celu promowanie wzorca prawdziwej kobiety, jednocześnie stając w opozycji do wypaczonej wizji feministek.

Podczas pikiety organizatorki wręczały przechodniom upieczone przez siebie ciasta, a także balony z napisami promującymi wartości rodzinne i patriotyczne. W akcji pomagali również panowie. Rozdawali oni przechodzącym paniom kwiaty.

Na rozpoczęciu pikiety działaczki przedstawiły postulaty dotyczące roli kobiety w społeczeństwie oraz rodzinie. Stanowczo sprzeciwiły się wizji przedmiotowego traktowania płci pięknej usilnie promowanego przez feministki.

 – Jesteśmy tu po to, żeby promować pozytywny wizerunek kobiety. Chcemy pokazać, że współczesna kobieta, to nie tylko feministka, która szerzy nienawiść do wszystkiego i wszystkich, lecz to także kobieta, która zna kulturę i tradycję własnego narodu, szanuje obyczaje i siebie samą przede wszystkim. To kobieta, która rozwija się zarówno zawodowo, jak i na płaszczyźnie rodzinnej – powiedziała Anna Ciekańska z Ruchu Narodowego.

Inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowanie oraz aprobatą przechodniów. Ludzie chętnie przyjmowali wręczane im prezenty. Na akcji zjawiły się także media. Wśród nich znalazła się TVP oraz eMisja.tv.

Customized Social Media Icons from Acurax Digital Marketing Agency