Zapowiedzi

Pikieta „Ku Pamięci Ofiar nazistowskich Niemiec” – piątek godzina 18:30

Obóz Narodowo Radyklany „Brygada Łódzka” zaprasza na pikietę „Ku Pamięci Ofiar nazistowskich Niemiec!, która sie odbędzie piątek w godzinach 18:30 – 19:34, na Zgierskiej 147 w Muzem Tradycji Niepodległościowych – Oddział Martyrologii Radogoszcz.

„Serdecznie zapraszamy mieszkańców województwa łódzkiego na wspólne oddanie hołdu wszystkim Polakom, którzy zginęli z rąk nazistowskch oprawców.

Miejsce, w którym uczcimy pamięć ofiar niemieckiej zbrodni, jest przepełnione tragicznymi wydarzeniami dla społeczeństwa polskiego. Podczas swojego funkcjonowania, więzienie „Radegast” pochłonęło życie od kilku do kilkunastu tysięcy osób. Apogeum mordów nastąpiło w nocy z 17 na 18 stycznia 1945 roku, kiedy wycofujące się wojska nazistowskie dokonały masowego ludobójstwa. Niemieccy żołnierze zamordowali wówczas ponad 1500 osób – w większości byli to Polacy. Teren byłego więzienia jest obecnie nazywany „miejscem największej niemieckiej zbrodni wojennej”.

Wydarzenie będzie odnosiło się do upamiętnienia wszystkich polskich ofiar niemieckich zbrodni z czasów drugiej wojny światowej i będzie sprzeciwem wobec totalitarnych ustrojów politycznych, zbrodniczych ideologii – nazizmu i komunizmu, w których wiara doprowadziła do masowych mordów na obywatelach Polski.

Mamy nadzieję, że Państwa uczestnictwo w tych obchodach, będzie nosiło miano solidaryzmu narodowego. Polacy w takich momentach powinni się jednoczyć i wspólnie upamiętniać ofiary krwawego reżimu.

Organizatorem wydarzenia jest Obóz Narodowo-Radykalny Brygada Łódzka wraz ze środowiskami narodowymi i patriotycznymi.”

Wydarzenie na fb : Ku Pamięci Ofiar nazistowskich niemiec!

 

Customized Social Media Icons from Acurax Digital Marketing Agency