Łódź

Pikieta pod ABW

W czwartek 20 czerwca pod siedzibą delegatury Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Łodzi odbyła się demonstracja, zorganizowana przez łódzki oddział Solidarnych 2010 i łódzki Ruch Narodowy.

Kilkudziesięciu manifestantów żądało natychmiastowej dymisji szefa ABW, ministra spraw wewnętrznych Bartłomieja Sienkiewicza oraz premiera Donalda Tuska, a także sprzeciwiali się wykorzystywaniu służb specjalnych do ochrony interesów rządzącej partii. Oprócz Arkadiusza Nowakowskiego (Solidarni 2010 Łódź) i Adama Małeckiego (Ruch Narodowy Łódzkie) i Przemysława Kicowskiego (Ruch Narodowy Łódzkie), przemawiali również członkowie Rady Decyzyjnej Ruchu Narodowego: Robert Winnicki i Marian Kowalski, którzy gościli w Łodzi. Winnicki zapowiedział zorganizowanie w sobotę 28 czerwca marszu na Sejm w Warszawie.

19-20_czerwca_2014_060

Poniżej treść oświadczenia, które w poniedziałek organizatorzy protestu przekażą do siedziby ABW:

Protest wobec działań Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego

Niżej podpisani przedstawiciele partii, stowarzyszeń i organizacji wyrażają głębokie zaniepokojenie wobec bezprawnych działań Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, polegających na przeszukaniu redakcji tygodnika „Wprost” w celu zdobycia nagrań kompromitujących osoby pełniące kluczowe funkcje publiczne.

Próba zarekwirowania sprzętu komputerowego i nośników nagrań stanowi pogwałcenie prawa- prokurator może dotrzeć do tych dowodów tylko za zgodą sądu, co jednoznacznie wynika z interpretacji przepisów dotyczących tajemnicy dziennikarskiej. Podobne stanowisko prezentuje również Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie w publikowanym przez siebie oświadczeniu.

Działania ABW budzą uzasadnione obawy, że służby odpowiedzialne za stan bezpieczeństwa państwa polskiego działają w interesie rządzącej partii, próbując zarekwirować niewygodne materiały. Kompromituje to Polskę w oczach międzynarodowej opinii publicznej, stanowiąc jednocześnie realne zagrożenie dla wolności obywatelskich.
Domagamy się natychmiastowej dymisji ministra Bartłomieja Sienkiewicza oraz odwołania ze stanowiska szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego płk. Dariusza Łuczaka. W obliczu bezprawnych działań zagrażających bezpieczeństwu i suwerenności państwa, uważamy również za konieczne podanie się do dymisji rządu Donalda Tuska.

Ruch Narodowy Łódzkie
Solidarni 2010 Oddział Łódź

Animated Social Media Icons by Acurax Responsive Web Designing Company