Województwo

Piotrków Trybunalski: Ankieta Młodzieży Wszechpolskiej

W 76. rocznicę napadu ZSRR na przedwojenną Polskę Wszechpolacy z Piotrkowa Trybunalskiego przeprowadzili małą ankietę społeczną wśród mieszkańców swego miasta.

Działacze Młodzieży Wszechpolskiej postanowili zadać mieszkańcom Piotrkowa Trybunalskiego cztery pytania. Pierwsze dwa pytania były związane z rocznicą napadu Związku Radzieckiego na II Rzeczpospolitą. Brzmiały one następująco: 1. Jaka jest dzisiaj rocznica? 2. Czy wiesz co to jest NKWD?

Na pierwsze pytanie aż 46,7% pytanych nie potrafiło poprawnie odpowiedzieć, zaś 53,3% odpowiedziało poprawnie. Względem drugiego pytania proporcję te wyglądały następujące 26,7% nie potrafiło odpowiedzieć poprawnie, 26,7% nie potrafiło dokładnie określić przynależności tych służb(mylono je z niemieckimi służbami). Zaś pozostałe 46,6% potrafiło odpowiedzieć poprawnie.

Trzecie i czwarte pytanie było związane z kilkoma symbolami z okresu drugiej wojny światowej oraz symbolami, z którymi identyfikują się narodowcy. Piotrkowianie usłyszeli następujące pytania związane z symbolami: 3. Które z tych symboli są zakazane przez państwową konstytucję? 4. Z czym Ci się kojarzą?

Jako zakazane symbole przez konstytucję państwową większość odpowiadała poprawnie wskazując na symbol sierpa i młota oraz symbol nazistowskich Niemiec. Spotkano się jednakże z przeświadczeniem, że symbol Polski Walczącej jest symbolem zakazanym. Co do odpowiedzi na czwarte pytanie wybrano kilka najbardziej powtarzalnych i zadziwiających odpowiedzi, które można znaleźć na grafice poniżej.

Floating Social Media Icons by Acurax Wordpress Designers