Łódź Publicystyka

Policja szuka przeciwników Zdanowskiej

W 2013 roku zainicjowano odwołanie prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej poprzez referendum. Aby ono się odbyło należało zebrać około 60 tysięcy podpisów. Zebrano „jedynie” 40 tysięcy, więc siłą rzeczy pomysł upadł. Po pewnym czasie temat ucichł, wszyscy o nim zapomnieli… ale czy na pewno wszyscy?

Ostatnimi dniami wezwania na policję na przesłuchanie dostają osoby, których podpisy widniały na w/w listach. Dlaczego? Oficjalny powód to wszczęcie śledztwa (po prawie 2 latach) przez prokuraturę w związku z podejrzeniem o podrobienie podpisów. Innymi słowy śledczy chcą sprawdzić czy na pewno każdy kogo podpis widnieje na listach rzeczywiście się podpisywał, czy organizatorzy referendum sami nie dopisywali osób. Teoretycznie nic w tym dziwnego, gdyby nie kilka faktów. Po pierwsze, prokuratura zainteresowała się tym dopiero teraz, po prawie dwóch latach od nieudanej próby referendum. Po drugie, DOKŁADNIE teraz, kiedy prezydent Zdanowska umocniła swoją władzę w mieście i kiedy zbliżają się wybory na prezydenta kraju oraz najważniejsze – parlamentarne. Można by pomyśleć, że Platforma chce mieć dokładny spis „przeciwników systemu”, aby mieć ich na oku podczas najbliższych batalii wyborczych.

Według osób, które uczestniczyły już w przesłuchaniach niektóre pytania zadawane przez policjantów nie miały nic wspólnego z referendum. Policjanci pytali na przykład o jazdę na gapę lub kandydata w najbliższych wyborach. Kiedy ktoś odmówił odpowiedzi bądź spytał o ich powód natychmiast otrzymywał pouczenie o konsekwencjach „utrudniania śledztwa” oraz „składania fałszywych zeznań”. Pytanie więc czy jest to jeszcze przesłuchanie czy już prześladowanie?

Na sam koniec hit – policja oraz prokuratura nie wykluczają przesłuchania WSZYSTKICH 40 tysięcy osób. Nasze służby będą miały zatem masę roboty z dojściem do tych osób, sprowadzeniem ich, przesłuchaniem oraz zaprotokołowaniem całości. Jak jednak wiadomo, żyjemy w „wolnym” i „bezpiecznym” kraju, gdzie służby porządkowe nie mają nic lepszego do roboty.

PK

2 KOMENTARZE

  1. Pięknie !
    Z tym, że ja inaczej czytam kontekst – czas inwestycji unijnych dobiega końca.
    Pani Marto, zachęcam do pójścia tym tropem.

    Pozdrawiam

    tw

Komentarze są wyłączone.

Social Media Widget Powered by Acurax Web Development Company