Województwo

Pomnik żołnierzy radzieckich znów zniszczony!

Jakiś czas temu na łamach naszego portalu pojawiła się informacja o zniszczonym pomniku upamiętniającym żołnierzy radzieckich, którzy dokonali zemsty za klęskę 1920 roku, mordując Polaków jeszcze przed rozpoczęciem II wojny światowej. Pomnik w Aleksandrowie Łódzkim został odnowiony przez przedstawicieli tamtejszej władzy. Jednak stan ten nie trwał długo. Następnej nocy ktoś ponownie postanowił pokazać, że nie zgadza się na propagowanie komunizmu w swoim mieście.

Przypomnijmy: do Polski Armia Czerwoną wkroczyła 17 września 1939 roku, niszcząc nasz kraj podczas rzekomego „wyzwolenia”, wprowadzając zbrodniczy reżim trwający kolejne dziesięciolecia.

5 KOMENTARZY

 1. Bardzo dobrze w Rosji nie.ma nigdzie pomnika żołnierzy polskich a my będziemy radzieckie świnie upamiętniać. Poprostu żal. Na drogi nie ma na szkolnictwo nie ma a na pomniki kasa jest.

 2. Co ma wspólnego niszczenie pomnika żołnierzy, którzy de facto wyzwolili Polskę spod niemieckiego ludobójstwa grożącego biologicznym zniszczeniem narodu polskiego, z walką z komunizmem. Za tego „komunizmu”, który w latach 60,70 i 80 był już w w miarę znośny, Polska rozwijała swój przemysł, wszyscy mieli pracę i możliwości rozwoju oraz nie groziła nam depopulacja. Obecnie jest o wiele gorzej, a zbrodnią jest brak perspektyw, nędza i zniewolenie przez amerykańsko-niemiecko-żydowskich nadludzi.

  • jak Tobie człowieku jest o wiele gorzej niż kiedyś było w czasach komunizmu to jesteś chyba jakimś nieudacznikiem bez perspektyw i ambicji…

 3. Poziom dyskusji (Paweł) mówi sam za siebie. Człowiek czyli ja czuję się zdruzgotany siłą tej argumentacji. Odpowiedziałbym coś, ale po prostu jako nieudacznik bez perspektyw i ambicji niestety nie jestem w stanie dać adekwatnej riposty na tak dogłębną i wszechstronną wypowiedź.
  PS.
  Ja nie chwalę komunizmu (należałoby również zdefiniować co pod tym pojęciem rozumiemy, w Polsce w latach 60,70,80 był w rzeczywistości tzw. realny socjalizm). Natomiast obecnie stan Polski jest znacznie gorszy. Bezrobocie, niskie zarobki, resztki polskiego przemysłu, brak szkół zawodowych. W PRL nikt nie głodował, nie było barier dotyczących edukacji, pełne zatrudnienie etc. Dzisiejsza młodzież wtedy przecież przychodziła na świat. Oczywiście było wiele negatywnych zjawisk (prymitywna propaganda, zakłamanie etc.) Jednakże dzisiejszy poziom propagandy i braku obiektywizmu chociażby dotyczący Ukrainy wręcz przerósł PRL. Należy pamiętać, że w wyniku II wojny światowej uzyskaliśmy optymalne granice państwowe, których nam przecież nie zapewnili nasi zachodni „alianci”. W czasie walk z Niemcami zginęło na obszarze dzisiejszej Polski 600 tysięcy żołnierzy Armii Czerwonej. Odzyskaliśmy ziemie stracone często jeszcze w średniowieczu. Dmowski uczył, że polityka powinna być uprawiana na chłodno, z uwzględnieniem realnej sytuacji. Spotykając się regularnie z radzieckimi ambasadorami też był komunistą i ruskim agentem ?

  Poniżej wiersz mojego kolegi który bardzo dobrze oddaje „dzisiejszy raj wolności”.

  TRZECH KRÓLI
  Katz, Majcher i Balcer , choinka się sypie
  Odmacza się w zlewie garnek po bigosie
  Lichwiarz do drzwi zapuka i ksiądz po kolędzie
  Dziecek zasmarkany dłubie palcem w nosie
  Padła chińska zabawka, coś się w środku urwało
  Nowy Rok bez słońca, zmrok wcześnie zapada
  Kury nie wychodzą, wiatr zerwał antenę
  Nie ma też obrazu na szkle u sąsiada
  Orkiestra Owsiaka gra dla Ukrainy
  Kino akcji, seriale, losowanie totka
  Koperty awizo jeszcze nie otwarte
  A tu idzie pora by zajrzeć do środka
  Doczytać napisane małym drukiem u dołu
  Kiedy pierwsza rata, ile się należy
  Wzrost opłat za czynsz, śmieci i energię
  I kiedy to z Betlejem komornik przybieży
  Grypę dziecko przyniesie z przedszkola lub szkoły
  W autobusie kichanie, śmierdzą mokre buty
  Ruszą windykacje, w tramwajach kanary
  Jeszcze gorszy od stycznia przyjdzie miesiąc luty
  Akumulator po mrozie rano nie zakręci
  Spóźniona miesiączka i pierwsze wymioty
  Rogacz zmieni prześcieradło by szybciej zapomnieć
  Budzik napierdala, pora do roboty

Komentarze są wyłączone.

Floating Social Media Icons by Acurax Wordpress Designers