Łódź

[Poniedziałkowa retrospekcja] – 25-27 listopada

PIŁKA NOŻNA – ŁKS przezimuje na pozycji lidera III ligi z przewagą 5 punktów nad wiceliderem z Nowego Miasta Lubawskiego i aż 12 nad lokalnym rywalem – Widzewem. W czołówce znajduje się także Lechia Tomaszów Mazowiecki (4 miejsce, 10 punktów mniej od ŁKS-u), Pelikan ma tyle samo punktów co Widzew i jest o jedno miejsce niżej (6.) ze względu na różnicę bramek. Sokół Aleksandrów Łódzki z kolei na wiosnę będzie walczyć o utrzymanie – dzisiaj ma 7 punktów przewagi nad zagrożonym miejscem, ale jest tylko 2 pozycje nad kreską. Następne mecze III ligi w marcu.

W II lidze słabą passę kontynuuje GKS Bełchatów. Po kolejnej porażce „Torfiorze” mają tylko jeden punkt przewagi nad strefą spadkową. Dla nich przerwa w rozgrywkach jest szansą na odbudowanie formy i ewentualne ruchy kadrowe.

ŁÓDŹ

Legia II Warszawa – Widzew Łódź 3-1 (1-1)

Szymański 3’ 67′,Szczepański 85′ – Michalski 44’

Widzew: Choroś – Kozłowski, Bargieł, Zieleniecki, Gromek (77′ Możdżonek) – Budka (85′ Strus), Rodak, Szewczyk, Michalski (72′ Zawodziński) – Tlaga (77′ Kowalczyk) – Mąka

W ostatnim czasie Widzew obchodził swoje 106 urodziny. Dokładny termin powstania klubu to 25 listopada 1910r. Niestety piłkarze nie sprawili prezentu swoim kibicom i kolejny raz przegrali swój mecz ligowy. Tym razem z rezerwami warszawskiej Legii, która pokonała czterokrotnych Mistrzów Polski w podwarszawskich Ząbkach 3:1. To będzie smutna zima w obozie Widzewa. Trener Widzewa na to spotkanie nie mógł zabrać ze sobą kilku piłkarzy z różnych przyczyn. Za kartki pauzował Norbert Jędrzejczyk- który i tak gra „totalną klapę”, więc może lepiej. Michał Czaplarski, Princewill Okachi, Kamil Bartosiewicz, oraz Piotr Burski- nadal są kontuzjowani. Do składu wrócił natomiast Marcin Kozłowski- po którym jednak wciąż widać długą przerwę z futbolówką przy nodze. Z kolei Kamil Tlaga jest zawieszony za kartki, więc również nie mógł zagrać. Niestety mecz zaczął się katastrofalnie dla łodzian, którzy już w 3 minucie spotkania stracili bramkę. Strzelcem został Sebastian Szymański, który silnym strzałem uderzył futbolówkę z ostrego kąta. Pod koniec pierwszej połowy w 44 minucie spotkania Mateusz Michalski wyrównał wynik meczu i do przerwy schodziliśmy z remisowym rezultatem meczu. W 67 minucie spotkania widzewiacy stracili kolejną głupią bramkę- tym razem bezpośrednio z rzutu rożnego i było 2:1 dla legionistów. To kolejna bramka zapisana na konto naszego bramkarza. To już jest żałosne, w jakich okolicznościach tracimy bramki. W 85 minucie spotkania za sprawą Miłosza Szczepańskiego wymiar kary został powiększony o jedną bramkę. Łodzianie przegrali kolejny raz- mecz skończył się takim samym rezultatem, jak przed tygodniem w Aleksandrowie Łódzkim. W Ząbkach z piłkarzami Widzewa była 400 osoba grupa sympatyków Robotniczego Towarzystwa Sportowego. Kibic zabrali ze sobą transparent skierowany do piłkarzy, z treścią, której nie wypada w tym miejscu przytaczać. Zakomunikowali piłkarzom, że w tym klubie trzeba zostawić dużo zdrowia na boisku, bo inaczej nie ma szans na reprezentowanie czerwono- biało- czerwonych barw. Na meczu widzewiaków obecny był Marcin Broniszewski, czy były piłkarz Widzewa- Michał Bondara.

Łodzianie przezimują tabelę na 6 pozycji ze stratą 12 punktów do ŁKS-u. Do drugiej Drwęcy strata wynosi 7 punktów. Do trzeciej Legii II- strata wynosi 3pkt. Przed łodzianami jest jeszcze Lechia Tomaszów Mazowiecki(31pkt), oraz Pelikan Łowicz(29pkt). Niektórzy piłkarze nie mogą występować w tym klubie ze względu na bardzo niski poziom wyszkolenia piłkarskiego. Same chęci, czy ambicja na pewno tu nie pomogą. Obydwaj bramkarze ewidentnie są „do odstrzału”. Wlazłowski i Choroś prezentują beznadziejny poziom, tracąc głupio bramki. Są bez formy. Kolejnym piłkarzem do wyrzucenia jest na pewno Norbert Jędrzejczyk, który jest bardzo nie pewnym punktem zespołu. Z obrońców słabo się prezentowali w trakcie meczu z legionistami również Kacper Bargieł, czy Maciej Szewczyk. O ile środek pola jest stabilnym elementem łodzian, o tyle przód już nie. Robert Kowalczyk, Piotr Burski, czy Kamil Sabiłło- nikt z nich nie daje stabilności w ataku łodzian i cała trójka musi zmienić barwy klubowe. Trzeba dokonać transferów, jeśli chcemy walczyć o II ligę!!!

Kilka dni temu łódzcy radni podjęli uchwałę, na której stadion przy Piłsudskiego zostanie przekazany operatorowi, którym zostanie Miejska Arena Kultury i Sportu (MAKiS). Do podpisania dokumentów przekazujących możliwość wynajmu stadionu dla klubu jeszcze potrwa. Gdy uchwała wejdzie w życie, Widzew będzie musiał ustalić ostatnie szczegóły umowy, a później jej spisaniem zajmą się prawnicy. Do stycznia umowa powinna być podpisana. Sam stadion powinien być oddany 24 listopada br. Przy Piłsudskiego 138 wciąż trwają prace. Kiedy się zakończą? Są na stadionie problemy z prądem. Potrzebny był odrębny przetarg na budowę stacji transformatorowej. Inwestycja ta jest już blisko zakończenia, ale jeszcze trochę potrwa. Redakcja WTM dowiedziała się, że stadion ma zostać oddany do użytku na przełomie stycznia i lutego 2017 roku.

WOJEWÓDZTWO

II Liga

GKS Bełchatów – Kotwica Kołobrzeg 0-1 (0-1)

Giel 31’

III Liga

Lechia Tomaszów Mazowiecki – Pelikan Łowicz 0-0

SIATKÓWKA

ŁÓDŹ

Orlen Liga Kobiet:

PTPS Piła – ŁKS Commercecon Łódź 3:1 (22:25, 25:23, 25:23, 25:22)

PTPS: Szubert, Dumancić, Babicz, Austin, Kwiatkowska, Ogoms, Markiewicz (libero) oraz Piśla, Kucharska, Stencel

ŁKS Commercecon: Muhlsteinova, Osadchuk, Bryda, Kowalińska, Oleksy, Kwiatkowska, Strasz (libero) oraz Tomczyk, Wołoszyn

MVP: Alicia Ogoms (PTPS)

Siatkarki ŁKS-u przegrały sobotni mecz i spadły na 11 miejsce w tabeli Orlen Ligii. Spotkanie w Pile było bardzo wyrównane. Obie ekipy walczyły do ostatniej piłki. O przegranej Łodzianek zadecydowały błędy. Przyjezdne straciły aż 25 punktów z własnej winy, 11 błędów w zagrywce i 14 w ataku. Te dwa elementy ŁKS będzie musiał dopracować aby podobne straty nie przytrafiły się w kolejnych spotkaniach.

Budowlani Łódź – Impel Wrocław 3:0 (25:20, 25:19, 25:23)

Budowlani: Vincourova, Grobelna, Polańska, Pycia, Beier, Grajber, Maj-Erwardt (libero) oraz Pelc

Impel: Hancock, Konieczna, Ptak, Kąkolewska, Courtney, Kossaniowa, Sawicka (libero) oraz Mędrzyk, Sikorska, Kaczor, Bałucka

MVP: Grobelna (Budowlani)

Sobotni pojedynek był meczem na szczycie. Mierzyły się w nim dwie drużyny z podium Orlen Ligii. Faworytkami były gospodynie, które od początku sezonu nie przegrały jeszcze ani razu. Budowlane od początku meczu grały swoją siatkówkę. Przeciwniczki nie potrafiły wybić ich z rytmu, a dodatkowo same popełniały sporo błędów. Tym zwycięstwem Łodzianki umocniły się na fotelu lidera.

WOJEWÓDZTWO PlusLiga:

PGE Skra Bełchatów – GKS Katowice 3:0 (25:19, 25:17, 25:22)

PGE Skra: Uriarte, Kurek, Lisinac, Kłos, Szalpuk, Penczew, Piechocki (libero) oraz Winiarski.

GKS: Krulicki, Butryn, Falaschi, Kapelus, Kalembka, Sobański, Stańczak (libero) oraz Van Walle, Fijałek, Mariański (libero), Stelmach, Błoński.

MVP: Kacper Piechocki (PGE Skra).

Piątkowy mecz w Bełchatowie nie przyniósł niespodzianki. Siatkarze Skry bez większych problemów pokonali drużynę z Katowic. Goście mieli ogromne problemy z przyjmowaniem atomowych zagrywek bełchatowian. Zanotowali jedynie 28% prawidłowego przyjęcia, a gospodarze nie oszczędzając Katowiczan zaserwowali dodatkowo jeszcze 8 asów.  Siatkarze PGE Skry Bełchatów po zwycięstwie nad GKS-em Katowice awansowali na drugie miejsce w tabeli PlusLigi.