Historia i Kultura

Potrzebne wsparcie dla polskiego bohatera żyjącego na emigracji w jego 104. rocznicę urodzin

Właśnie dzisiaj swoją kolejną rocznicę urodzin obchodzi już ponad 100-letni pan Jan – wieloletni działacz polonijny i społeczny mieszkający w Kanadzie, żołnierz września 1939 roku, a także weteran armii polskiej we Francji. Niestety pan Jan nie może nawet odwiedzić swojej ojczyzny ze względu na obecne obostrzenia związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Jak jednak można wesprzeć polskiego weterana?

Młodzież Wszechpolska uruchomiła zrzutkę, której celem jest sfinansować podróż do Kanady, przeprowadzenie rozmów z panem Janem, zorganizowanie dla niego paczki itp. dla 4 osób, które będą za to wszystko odpowiadać. Jest to konieczne, ponieważ pamięć o tym bohaterze po prostu nie może przepaść.

j5b51a2ada3e7ec9.png

Polski bohater tęskni za swoim domem, jak sam podkreślał brakuje mu smaku polskiego chleba. Dlatego zachęcamy sz. Czytelników do wpłaty na rzecz sfinansowania tej świetnej inicjatywy. Można to zrobić klikając tutaj. Jest to link prowadzący do strony zrzutki, gdzie znajduje się głębszy opis sylwetki pana Jana i więcej szczegółów na temat samej zbiórki oraz link do krótkiego filmiku z życzeniami, jakie złożyli Wszechpolacy z całej Polski panu Janowi z okazji jego urodzin.

y0ba0669b84cdca5.png
Brak opisu.
Brak opisu.

Szczególnie warto wyróżnić działaczy z woj. łódzkiego, którzy złożyli życzenia:

Brak opisu.
Łódź
Brak opisu.
Sieradz

https://www.facebook.com/Wszechpolacy1922/videos/898664214314886

Źródło:

https://zrzutka.pl/bktb34

Plugin for Social Media by Acurax Wordpress Design Studio