Pożegnaliśmy Sebastiana Rybarczyka

6 lutego odbyła się msza żałobna i pogrzeb Sebastiana Rybarczyka, dziennikarza i publicysty specjalizującego się w tematyce służb specjalnych, opozycjonisty z czasów PRL – u.

W ostatnim pożegnaniu wzięli łódzcy narodowcy, a także przyjaciele Sebastiana z czasów Federacji Młodzieży Walczącej, historyk Sławomir Cenckiewicz oraz posłowie: Kornel Morawiecki, Tomasz Rzymkowski, Bartosz Józwiak i Stanisław Tyszka i inni. Mszę odprawił ks. Jarosław Wąsowicz, kapelan kibiców i działacz Federacji Młodzieży Walczącej w czasach PRL – u.

Sebastian Rybarczyk był działaczem podziemia antykomunistycznego w latach 80 – tych. Działał aktywnie w ramach Federacji Młodzieży Walczącej, Solidarności Walczącej i Konfederacji Polski Niepodległej. W latach 1997 – 2001 pracował w Gabinecie Ministra Koordynatora Służb Specjalnych. Współtworzył fundację „Projekt Łódź”. Wydał dwie książki: „Najtajniejsza broń wywiadu” oraz „Niewidzialna wojna szpiegów”. Prowadził audycję „Stacja deszyfrująca” w Polskim Radiu 24. Sebastian Rybarczyk był również przyjacielem narodowców. Służył radą działaczom Ruchu Narodowego przed wyborami samorządowymi w 2014 r.

Dziennikarz został pośmiertnie odznaczony przez prezydenta Andrzeja Dudę Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

 

 

 

 

 

 

 

HK

 

Please follow and like us: