Województwo

Prokuratura na basenach w Zduńskiej Woli!

Zduńskowolskie baseny znalazły się pod lupą prokuratury. Podczas rutynowych badań sanepid wykrył w wodzie niebezpieczne bakterie E-Coli. Zaraz po tym urzędnicy nakazali zamknięcie basenu. Zarządca Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „RELAKS”, którym jest miejska spółka wodociągowa nie zastosował się do polecenia i zamknął basen dopiero po trzech dniach.

Prokuratorzy prowadzą śledztwo po zawiadomieniu Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Sieradzu w sprawie nieprawidłowości na basenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „RELAKS” w Zduńskiej Woli prowadzone jest w sprawie niedopełnienia obowiązków służbowych i narażenia osób, które korzystały z basenów na doznanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Mowa o największym z trzech basenów mieszczących się przy ul. Kobusiewicza w Zduńskiej Woli. Jak głosi komunikat sanepidu w wodzie „Stwierdzono obecność bakterii Pseudomonas aeruginosa w ilości 30jtk, ogólna liczba mikroorganizmów po 48h w ilości 212jtk”

Podczas okresu, kiedy zarządca basenu zignorował zakaz odbyła się duża impreza pt „nocne pływanie”. Przedstawiciel organu prowadzącego śledztwo, prokurator Szkilnik, mówi o potrzebie dotarcia do jak największej liczby klientów basenu, którzy kąpali się w dniach, kiedy powinno być to niemożliwe. – „Wszyscy, którzy korzystali w drugiej połowie lipca 2017 roku z miejskich basenów w Zduńskiej Woli i mieli lub mają dolegliwości zdrowotne po pobycie w ośrodku, winni zgłaszać się do Prokuratury Rejonowej i Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli z dokumentacją medyczną oraz dokumentami pobytu na basenach” – apeluje prokurator Szkilnik.

Prezydent miasta Piotr Niedźwiecki do teraz nie skomentował tej sytuacji, jednakże chyba nie widzi w tym nic złego, ponieważ jako przedstawiciel Zgromadzenia Wspólników spółki zarządzającej basenem udzielił prezesowi tego podmiotu Grzegorzowi Szmytowi podwyżki w wysokości 1.615,12 zł. Szmyt zarabia już 17.615,12 zł miesięcznie.

Źródło: www.tvn24.pl/www.nasze.fm

Szymon Łuczak

Social Network Integration by Acurax Social Media Branding Company