Events Zapowiedzi

„Przelej Krew za Polskę”

1 września w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ul. Franciszkańskiej 17/25 w Łodzi odbędzie się zbiórka krwi. Data jest symboliczna – kiedyś nasi przodkowie przelewali krew za Ojczyznę. Dziś to my możemy „przelać krew” za naszych rodaków. Każda kropla jest cenna!

1 września to nie tylko dzień rozpoczęcia roku szkolnego. To także dzień, w którym nasi przodkowie, w obliczu II wojny światowej, oddawali życie za Ojczyznę. Choć niewielu mogłoby dorównać im odwagą i poczuciem braterstwa, każdy z nas może się dziś stać czyimś bohaterem na miarę naszych czasów. Nasza krew może pomoc komuś w walce o jej/jego zdrowie i życie.

Krew będzie można oddawać 1 września, od godz. 8:00 w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ul. Franciszkańskiej 17/25 w Łodzi. Tego samego dnia, na terenie centrum handlowego Manufaktura od godz. 12:00 do 16:00 będzie stał specjalny ambulans RCKiK, w którym również będzie można oddać krew.

Przypominamy, że aby móc oddać krew, należy spełnić odpowiednie wymogi. Szczegóły dostępne na stronie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi.

Animated Social Media Icons by Acurax Wordpress Development Company