Publicystyka

Rafał Gierowski: Ani Andrzej Duda, ani Rafał Trzaskowski nie zasługują na cenne konfederackie głosy

Jeżeli w wyborach prezydenckich mamy zwycięzców i przegranych, to chyba można powiedzieć, że my zremisowaliśmy. Nie oszukujmy się, mieliśmy apetyty na lepszy wynik, ja osobiście za minimalny próg mojego zadowolenia obrałem 1,5 mln głosów.

Zdobyliśmy ich ponad 1,3 mln co oznacza, że w relacji do wyborów parlamentarnych baza wyborców Konfederacji wzrosła o 50 tys. Mimo wszystko należy się z tego cieszyć, jesteśmy młodym ugrupowaniem, a na przestrzeni roku nie dość, że udało nam się utrzymać naszych wyborców, to przekonaliśmy kolejną grupę do naszej wizji Polski.

Szkoda, że tak dużo obywateli daje się wmanewrować w wojnę PO-PiS zamiast faktycznie głosować zgodnie ze swoimi przekonaniami. To wielkie wyzwanie dla nas jako działaczy, aby uświadamiać ludzi, że nie muszą wybierać między jednym, a drugim złem, że jest dobra opcja, która realnie może poprawić byt obywateli i przywrócić nam godność na arenie międzynarodowej.
Oczywiście jako ugrupowanie i ja jako osoba nie wspieramy żadnego kandydata w II turze wyborów. Ani Andrzej Duda, ani Rafał Trzaskowski nie zasługują na cenne konfederackie głosy. Żaden z nich nie jest nawet blisko naszych ideałów, a w trakcie kampanii niejednokrotnie nas obrażali tylko po to, żeby teraz fałszywie się uśmiechać. To nie jest wybór miedzy marszem niepodległości a marszem równości, jak stara się nam wmówić TVP. To jest wybór między cichym i głośnym przyzwoleniem na aborcję, dalszą seksualizacje dzieci i drenowaniem naszych kieszeni.


Na koniec ogromne podziękowania dla całego sztabu. Ta kampania personalnie była dla mnie ważna i pomogła mi podjąć szereg ważnych decyzji, które będą miały znaczący wpływ na działanie naszych lokalnych struktur. Olbrzymie podziękowania i gratulacje dla Andrzeja Kaniewskiego, v-ce prezesa łódzkiego Ruchu Narodowego, który był ważną częścią sztabu #Bosak2020. Mamy człowieka zahartowanego w kampanijnym boju i nie zawahamy się go użyć 😉
Chwila odpoczynku i bierzemy się do pracy, niebawem startują kluby Konfederacji, już teraz wszystkich zachęcam do zapoznania się z inicjatywą. Oczywiście zapraszamy również w szeregi naszych struktur Ruchu Narodowego, w kolejnych powiatach powstają nowe koła, kolejni ludzie się zgłaszają, ale wciąż mamy sporo białych plam na mapie do zapełnienia.

Autor jest prezesem Okregu Łódzkiego Ruchu Narodowego

Social Media Icons Powered by Acurax Web Design Company