Województwo

Rafał Gierowski: „Polska musi być gotowa na funkcjonowanie poza strukturami UE”

Polexit prędzej czy później jest nieunikniony. Jeżeli władze Unii Europejskiej nie zmienią swojego nastawienia coraz więcej państw zdecyduje się na taki krok jak Wielka Brytania, a więc opuszczenie UE. W obecnym kształcie ten kolos na glinianych nogach nie może wytrzymać zbyt długo – mówi Rafał Gierowski, prezes Ruchu Narodowego w województwie łódzkim i numer dwa na liście Konfederacji.

W miniony weekend przedstawiciele Konfederacji – Korwin Braun Liroy Narodowcy w ramach kampanii wyborczej odwiedzili Łask, Sieradz, Zduńską Wolę, Wieruszów, Wieluń oraz Pajęczno. Przekonywali wyborców, że wizja Polski poza strukturami Unii Europejskiej jest możliwa i korzystna dla kraju.

My jako Ruch Narodowy jesteśmy frakcją Polexitową w Konfederacji, pozostałe ugrupowania chcą niszczyć lub reformować UE, jednak wszyscy jesteśmy zgodni, że obecnie Polska jest marginalizowana, a wręcz tłamszona, co zdecydowanie nie jest dla nas korzystne. Jeżeli nawet zdecydujemy się na głęboką reformę Unii, będzie to oznaczało usunięcie całej nadbudowy ideologicznej prowadzącej do powstania superpaństwa unijnego, co w praktyce spowoduje zniszczenie tego tworu, a wtedy pojawi się możliwość współpracy na zupełnie innych, zdrowych zasadach – mówi Gierowski.

Polityk w centralnych punktach miast rozdawał swoje ulotki i przekonywał do oddania na niego głosu w nadchodzących wyborach.

Konfederacja jest szerokim porozumieniem ugrupowań prawicowych. Inicjatywa zawiązała się na początku 2019 roku, gdy współpracę zadeklarowały partia KORWiN oraz Ruch Narodowy. Obecnie Konfederacja zrzesza także stowarzyszenie Skuteczni posła Piotra Liroya-Marca, stowarzyszenie Pobudka Grzegorza Brauna, niezależnego reżysera i byłego kandydata na prezydenta Polski, Federację dla Rzeczypospolitej posła Marka Jakubiaka, ruchy prolife na czele z Kają Godek, nowopowstałą Partię Kierowców oraz środowiska kresowe i polonijne.

Michał Polny

Social Media Integration by Acurax Wordpress Developers