Łódź

RN: Zwolnić medyków z opłat parkingowych

Ruch Narodowy proponuje zwolnienie pracowników służby zdrowia z opłat parkingowych w okolicy placówek medycznych. Pismo w tej sprawie złożył przewodniczącemu Rady Miasta prezes łódzkich struktur partii, Bogusław Ciupka.

Zwracam się z petycją o zwolnienie z opłat ulicznych uiszczanych w parkomatach wokół szpitali i placówek medycznych pracowników służby zdrowia” – czytamy.

Wdrożone rozwiązanie nie tylko pokazałoby, że miasto docenia ciężką pracę Medyków, ale i ułatwiłoby im przemieszczanie własnymi środkami transportu, co ograniczy ich kontakt z pasażerami komunikacji miejskiej i zwiększy bezpieczeństwo„. I dodaje: „Społeczeństwo jest zmęczone skutkami pandemii, dlatego tak ważny będzie ten gest skierowany do naszych Medyków. Wierzę, że inne samorządy pójdą za naszym przykładem, o ile my wykonamy ten pierwszy krok w stronę rzeczywistej solidarności z pracownikami służby zdrowia„.

Przedstawiciele Ruchu Narodowego przekonują w mediach społecznościowych: „Biorąc pod uwagę chybione, idące w setki tysięcy złoty, zakupy testów na koronawirusa czy dzierżawę maseczkomatów, to ten gest w stosunku do łódzkich Medyków będzie oznaką solidarności, a zarazem mało kosztownym przedsięwzięciem dla miasta„.

Ciekawe czy Przewodniczący Rady Miasta potrafi się tylko grzać w świetle jupiterów, czy rzeczywiście stanie ponad podziałami i podejmie się realizacji tego przedsięwzięcia?” – dodają.

Źródło: https://www.facebook.com/RNOLODZ

Animated Social Media Icons by Acurax Responsive Web Designing Company