Łódź

Rondo „Żołnierzy Wyklętych” przegłosowane w Radzie Miasta Łodzi!

W przedostatni dzień marca Rada Miasta Łodzi przegłosowała nazwy dwóch rond. Już wkrótce jedno z nich będzie się nosić nazwę im. Zbigniewa Zakrzewskiego (skrzyżowanie ul. Tomaszowskiej i al. Ofiar Terroryzmu),  natomiast  drugie – im. Żołnierzy Wyklętych (połączenie al. Józefiaka i drogi prowadzącej do autostrady A1).

Zwłaszcza to ostatnie nie przypadło do gustu radnym Sojuszu Lewicy Demokratycznej, którzy twierdzili, że nazwa nie jest stricte związana z naszym miastem. Radni SLD próbowali wyliczać „zbrodnie” podziemia antykomunistycznego i oskarżali PiS o „upolitycznienie historii”. Tylko postkomuniści głosowali przeciw „Żołnierzom Wyklętym”. Było to już drugie podejście do głosowania w tej sprawie, wcześniej PO wraz SLD nie dopuściły interpelacji pod obrady.

Warto wspomnieć, że wszystkie łódzkie środowiska patriotyczno – narodowe bez względu na podziały poparły projekt radnych Prawa i Sprawiedliwości. Kilka tygodni temu m. in. Ruch Narodowy i Kukiz ’15 na specjalnie zwołanej konferencji wsparły tę inicjatywę.

źródło: Dziennik Łódzki, własne

Animated Social Media Icons by Acurax Responsive Web Designing Company