Łódź

Ruch Narodowy w akcji uświadamiającej obcokrajowców z krajów byłego ZSRR

W dniu 8 sierpnia 2019 r. członkowie Ruchu Narodowego z Łodzi pod Urzędem Wojewódzkim – Wydział Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców przeprowadzili akcję ulotkową skierowaną do Ukraińców i ludności rosyjskojęzycznej.
Apelowali do cudzoziemców o zgłaszanie się do Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi przy ul. Franciszkańskiej 17/25 w celu oddawania krwi.

Okres wakacyjny jest szczególnie trudny, a z powodu braków krwi w „Centrum” często dochodzi do odwoływania planowych operacji w szpitalach.

Tymczasem jak czytamy w odezwie skierowanej do Ukraińców napisanej przez członków Ruchu Narodowego „Mieszkacie i pracujecie w Polsce. Chorujecie i leczycie się w Polsce. Zachęcamy Was do oddawania krwi… Dzięki Tobie uratujemy niejedno życie ludzkie.”

Apel spotkał się z ciepłym przyjęciem wśród cudzoziemców czekających w kolejce jak i siedzących przed budynkiem.

Przypomnijmy w samej Łodzi mieszka i pracuje około 100 tys. obywateli Ukrainy. W Polsce według różnych danych jest ich od 1,5 do 3 mln. Dochodzą do tego obywatele Białorusi, Rosji oraz innych republik postradzieckich.
O pomoc w akcji informacyjnej (udostępnienie tablic pod plakaty-ulotki) i przetłumaczenie ankiety medycznej na język rosyjski i ukraiński narodowcy zwrócili się się do Urzędu Wojewody i Konsulatu Honorowego Ukrainy w Łodzi. Wypełnienie ankiety jest niezbędne do oddania krwii w RCKiK, a bariera językowa może stwarzać pewne problemy, zwłaszcza przy użyciu wielu pojęć z zakresu medycyny.
Akcja ulotkowa bedzie kontynuowana w przyszłości zapowiadają członkowie RN.

#RuchNarodowy – koło Łódź
#RCKiK – oddaj krew uratuj życie.

inf. fp RNŁ

Animated Social Media Icons by Acurax Wordpress Development Company