Historia i Kultura Łódź

Ruch Narodowy w Łodzi pamięta o bohaterach

2 listopada w dzień zaduszny poświęcony pamięci wszystkich zmarłych grupa przedstawicieli i sympatyków Ruchu Narodowego udała się na łódzkie cmentarze i miejsca pamięci, aby spełnić chrześcijański i patriotyczny obowiązek.

Udaliśmy się na cmentarz wojskowy pw. św. Jerzego w Łodzi. Tam wykonaliśmy prace porządkowe na mogiłach żołnierzy poległych w obronie naszej Ojczyzny. Zapaliliśmy znicze będące symbolem naszej pamięci oraz odmówiliśmy modlitwę za dusze poległych.

Każdy z nas powinien pamiętać o modlitwie, nie tylko za swoich bliskich, ale także za bahaterów, którzy swoim poświęceniem dali nam przykład jak umiłować ojczyznę.

Następnie udaliśmy się w rejon Lasu Wiączyńskiego leżącego na obrzeżach Łodzi w okolicach osiedla Nowosolna. Znajduje się tu miejsce kaźni i zbiorowa mogiła obywateli polskich zamordowanych przez Niemców w trakcie II WŚ. Byli to w głównej mierze więźniowie obozu na Radogoszczu oraz ofiary gestapo z Litzmannstadt. W 1944 Niemcy w celu zatarcia śladów wykopali zwłoki i je spalili. W mogile pozostali bezimienni, lecz dla nas mają „imię”. Ich imię to „wolność Ojczyzny”.

Pamiętajmy, że zginęli w imię wolnej Polski. Zawdzięczamy im etos miłości do Ojczyzny,
to ich postawy są dla nas źródłem wartości przewodnich w naszym życiu, są dla nas drogowskazem.

Źródło : https://www.facebook.com/Ruch-Narodowy-%C5%81%C3%B3d%C5%BA-353393505196145/

Animated Social Media Icons by Acurax Wordpress Development Company