Łódź

Ruch Narodowy w Łodzi przeciw deklaracji Zdanowskiej

W związku z deklaracją pani Hanny Zdanowskiej o chęci przyjecia do naszego miasta tzw. migrantów z Afryki (podpisała pismo wraz z 10 innymi prezydentami dużych miast w Polsce). Ruch Narodowy w Łodzi wystosował oświadczenie potępiające pomysł pani prezydent.

Wcześniej do sprawy odniosła się Młodzież Wszechpolska, która wydała „akt politycznego zgonu” Zdanowskiej – pisalismy o tym wczoraj na naszym portalu.

Co bardziej wnikliwi obserwatorzy życia politycznego w Polsce uważają, że decyzje prezydentów 11 miast w Polsce, mogą być podyktowane możliwym nieformalnym porozumiem ze stroną niemiecką, która ewidetnie nie radzi sobie z migrantami… Wbrew nie tylko rządowi PiS, ale i większości naszego społeczeństwa.
Ponieżej w całości treść oswiadczenia RN:

„Nie mamy wątpliwości, że pod hasłem „współpracy” Pani Zdanowska deklaruje jednocześnie, że Łódź jest chętna i gotowa do przyjęcia imigrantów, ich rozlokowania i utrzymania. Wobec tego pragniemy zwrócić uwagę na kilka bardzo istotnych aspektów, które stoją w zdecydowanej kontrze do decyzji włodarza naszego miasta:

 

1.      Łódź obecnie jest jednym z najbardziej zadłużonych miast w Polsce. Spowodowane jest to licznymi inwestycjami bez szans zwrotu włożonych kosztów – jak chociażby Dworzec Łódź Fabryczna. W jaki sposób władze miasta mają zamiar znaleźć fundusze na rozmieszczenie oraz ewentualne wsparcie finansowe dla imigrantów? Czy miasto do tej pory uporało się z wewnętrznymi problemami dotyczącymi mieszkańców, którzy oczekują niezbędnej pomocy?

 

2.      Mieszkańcy Łodzi w licznych sondach i sondażach wielokrotnie wypowiadali się negatywnie o przyjęciu uchodźców do naszego miasta. Przypominamy, że Pani Prezydent została wybrana głosami łodzian i to zobowiązuje Ją do wykonywania ich woli, a nie woli partyjnych zwierzchników.  Jakim prawem Prezydent Łodzi bagatelizuje zdanie opinii publicznej?

 

3.      Analizując sytuację w zachodniej Europie uważamy, że Łódź nie ma możliwości zapewnienia bezpieczeństwa na ulicach w przypadku przyjęcia imigrantów. Osoby, które ściągają do Europy z krajów afrykańskich i arabskich nie chcą asymilować się z mieszkańcami państw, do których przybywają. Nie ma najmniejszych wątpliwości, że taka sama sytuacja byłaby w przypadku przyjęcia ich w Polsce. Jaki plan działania przeciwstawieniu się temu negatywnemu zjawisku mają władze miasta?

 

Na koniec pragniemy przypomnieć Pani Prezydent Zdanowskiej oraz pozostałym prezydentom miast, którzy podpisali tę deklarację, że polityka zagraniczna oraz ewentualne rozlokowanie uchodźców leży w gestii władz centralnych, nie samorządowych.  Mówili również łódzcy radni Prawa i Sprawiedliwości. W tej kwestii zgadzamy się i popieramy stanowisko radnych PiS, ponieważ takie wykraczanie władz samorządowych poza własne kompetencje prowadzi do destabilizacji kraju i ma znamiona anarchii.

 

Liczymy, że Prezydent Hanna Zdanowska wycofa się z tej deklaracji rozumiejąc, że formalnie nic ona nie może zmienić, a jedynie wprowadza obawy wśród mieszkańców Łodzi, którzy są przeciwni przyjęciu uchodźców.

 

Przemysław Kicowski – rzecznik prasowy Ruch Narodowy Łódzkie

Rafał Gierowski – pełnomocnik Ruchu Narodowego w Łodzi

2 KOMENTARZE

Komentarze są wyłączone.

Animated Social Media Icons by Acurax Wordpress Development Company