Łódź

Ruch Narodowy w Łodzi przeciwko „Wyborczej”

GW1 lutego wspólnymi siłami Młodzieży Wszechpolskiej oraz Obozu Narodowo – Radykalnego odbyła się konferencja prasowa łódzkiego Ruchu Narodowego pod budynkiem redakcji Gazety Wyborczej w Łodzi. Podczas konferencji mediom zostało przekazane Rady Decyzyjnej Ruchu Narodowego w sprawie medialnej nagonki dziennikarzy GW na nauczycieli oraz uczniów jednej ze szkół, którzy zdecydowali się wysłać świąteczne kartki dla kombatantów z Kresów.

W związku z tym postanowiliśmy sprawdzić czy dziennikarze zatrudnieni przez spółkę Agora będą widziei jakiś mityczny „faszyzm” w wysyłaniu kartek do „kombatantów urzędu bezpieczeństwa”. Podczas happeningu została przekazana pocztówka do ukrywającego się w Szwecji komunistycznego sędziego Stefana Michnika, którzy skazał na śmierć wielu polskich patriotów w czasach PRL.

Treść przekazanego oświadczenia:

Oświadczenie Ruchu Narodowego w sprawie artykułu ,,Gazety Wyborczej” pt. ,,Młodzież Wszechpolska kartki repatriantom śle, a robią je uczniowie” z dnia 27 I 2014 roku oraz działań podjętych przez redakcję białostockiej ,,Gazety Wyborczej” wobec osób wspierających inicjatywy patriotyczne.

W związku z publikacją artykułu na portalu gazeta.pl, w sposób zmanipulowany i kłamliwy opisującego akcję pisania kartek dla kombatantów przez uczniów szkoły podstawowej oraz oszczerstw wobec Młodzieży Wszechpolskiej, a także działań podjętych przez dziennikarzy ,,Gazety Wyborczej”, mających na celu zastraszenie osób współpracujących przy organizacji inicjatyw patriotycznych, stwierdzamy co następuje:

1. Teza, jakoby doszło do złamania prawa z powodu działalności na terenie szkoły partii politycznej, jest fałszywa. Młodzież Wszechpolska, a także Ruch Narodowy nie są partiami politycznymi, lecz organizacjami społecznymi.
2. Uważamy za niedopuszczalne próby zastraszenia władz szkoły, poprzez donoszenie do kuratorium i domaganie się publicznych wyjaśnień w tej sprawie. Działania te noszą znamiona nagonki medialnej wobec osób, które nie boją się czynnie włączać do akcji patriotycznych, takich jak akcja pisania kartek świątecznych dla kombatantów na kresach wschodnich.
3. Dzieci nie zostały ,,wykorzystane” do akcji, lecz podjęły się włączenia w nią. Nie uważamy ponadto, iż można nazwać ,,skandalicznym” fakt uczestnictwa dzieci w akcji mającej na celu budowanie postaw patriotycznych.
4. Kartki świąteczne nie były sygnowane logo Młodzieży Wszechpolskiej czy też Ruchu Narodowego, nikt również z ww. organizacji nie uczestniczył w lekcjach na których kartki zostały wypisane. Nie można zatem mówić o promowaniu postaw ideologicznych wśród dzieci.
5. Uważamy, że tekst i działania ,,Gazety Wyborczej” mają na celu zastraszenie osób, które chciałyby w przyszłości włączyć się do działań patriotycznych nie tylko na Podlasiu, ale również na terenie całego kraju. Stąd publikacja tekstu lokalnej redakcji na głównej stronie portalu ogólnopolskiego.
6. W związku z tym, Ruch Narodowy organizuje w piątek oraz sobotę na terenie całego kraju protesty pod lokalnymi redakcjami ,,Gazety Wyborczej”. Nie pozwolimy na jawną dyskredytację osób pragnących włączać się w działania promujące rozwój świadomości patriotycznej oraz próby zastraszania osób czy instytucji, które taką formę działań już prowadzą.

Stop kłamstwom Wyborczej!

Rada Decyzyjna Ruchu Narodowego

Social Network Widget by Acurax Small Business Website Designers